کیفیت هوای تهران قابل قبول است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

لیلا نظری در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در ارتباط با وضعیت کیفیت هوای تهران اظهار کرد: اطلاعات دریافت‌‌ شده از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران بیانگر آن است که کیفیت هوای پایتخت با شاخص 64 در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

وی با بیان این‌که وضعیت کیفی هوای تهران از ابتدای سال تا به امروز 14 روز پاک و  21 روز قابل قبول بوده است، افزود: بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوا، هوای تهران با دمای 21 درجه سانتی‌گراد با بیشینه 23 و کمینه 17 درجه سانتی‌گراد و وزش باد (با بزرگی بالاتر از 2.9 متر بر ثانیه) به‌ سمت شرق در جریان است.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به این مطلب که با توجه به شرایط مساعد جوی در صبحگاه جمعه (۵ اردیبهشت) و کاهش ترددها در بیشتر مناطق آسمان صاف و شرایط قابل قبول و پاک خواهد بود، گفت: در طی روز با افزایش سرعت باد و احتمال بارش پراکنده شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و انتظار می‌رود در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول و پاک باقی بماند.

نظری ادامه داد: در شامگاه جمعه با کاهش سرعت وزش باد و افزایش تردد خودروها غلظت ذرات معلق تا حدودی افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود در برخی مناطق با کاهش کیفیت هوا روبه‌رو باشیم.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: روز شنبه با آغاز تردد خودروها و تجمع ذرات معلق از کیفیت هوا کاسته خواهد شد ولی رشد ناپایداری جوی، افزایش ابرناکی و احتمال بارش همراه با وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات سبب پراکندگی آلاینده‌ها شده و شرایط برای بهبود کیفیت هوا فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/ ۴۱۰۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *