کمیجانی: تعیین تکلیف موسسات غیرمجاز بزرگترین افتخارات دولت یازدهم است/ مشکل موسسات غیرمجاز از دولتهای گذشته به وجود آمد/دولت و مجلس به بانک مرکزی جرات مقابله با غیرمجازها را داد

به گزارش بانک مردم، اکبر کمیجانی امشب در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در مورد موسسات غیرمجاز گفت: مشکل موسسات غیرمجاز، مشکل دولت یازدهم نبوده بلکه مشکل دولت‌های گذشته است.

وی افزود: بانک مرکزی به کمک دولت و مجلس در سال ۸۳ قانون بازار غیرمتشکل را تدوین کرد، اما حدود یک سال و نیم این قانون رها شود و از همان سال ها موسسات غیرمجاز رشد کردند.

کمیجانی تاکید کرد: حمایت های دولت و مجلس و مسئولین نظام به مدیران فعلی بانک مرکزی این جرات را داد که با این مشکل مقابله کنند و تعیین تکلیف موسسات غیرمجاز از بزرگترین افتخارات دولت یازدهم بوده است.

قائم مقام بانک مرکزی ادامه داد: اقداماتی از قبیل اصلاح ساختاری نظام بانکی، ساماندهی بدهی های دولت و رونق بخشی بازار سرمایه از اواسط دولت یازدهم کلید خورد و تدابیر در این زمینه ها اندیشیده شده و راهکارها دیده شده، اما تنگناهای مالی دولت مانع اجرای کامل اقدامات شده است.

وی تاکید کرد: افزایش سرمایه بانک ها، اصلاح ترازنامه و کنار رفتن دارایی‌های منجمد از اقداماتی است که باید انجام شود که به دلیل تنگناهای مالی از سرعت اصلاح کاسته شده است.

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *