کمیجانی: تعیین تکلیف موسسات غیرمجاز بزرگترین افتخارات دولت یازدهم است/ مشکل موسسات غیرمجاز از دولتهای گذشته به وجود آمد/دولت و مجلس به بانک مرکزی جرات مقابله با غیرمجازها را داد

به گزارش بانک مردم، اکبر کمیجانی امشب در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در مورد موسسات غیرمجاز گفت: مشکل موسسات غیرمجاز، مشکل دولت یازدهم نبوده بلکه مشکل دولت‌های گذشته است.

وی افزود: بانک مرکزی به کمک دولت و مجلس در سال ۸۳ قانون بازار غیرمتشکل را تدوین کرد، اما حدود یک سال و نیم این قانون رها شود و از همان سال ها موسسات غیرمجاز رشد کردند.

کمیجانی تاکید کرد: حمایت های دولت و مجلس و مسئولین نظام به مدیران فعلی بانک مرکزی این جرات را داد که با این مشکل مقابله کنند و تعیین تکلیف موسسات غیرمجاز از بزرگترین افتخارات دولت یازدهم بوده است.

قائم مقام بانک مرکزی ادامه داد: اقداماتی از قبیل اصلاح ساختاری نظام بانکی، ساماندهی بدهی های دولت و رونق بخشی بازار سرمایه از اواسط دولت یازدهم کلید خورد و تدابیر در این زمینه ها اندیشیده شده و راهکارها دیده شده، اما تنگناهای مالی دولت مانع اجرای کامل اقدامات شده است.

وی تاکید کرد: افزایش سرمایه بانک ها، اصلاح ترازنامه و کنار رفتن دارایی‌های منجمد از اقداماتی است که باید انجام شود که به دلیل تنگناهای مالی از سرعت اصلاح کاسته شده است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *