کمتر از ۵۰ درصد برنامه‌ها در کشور محقق می‌شود

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از شهرنوشت، محسن هاشمی رفسنجانی در پایان جلسه شورای اسلامی شهر تهران به موضوع بررسی ماده‌های برنامه پنج ساله سوم شهر تهران اختصاص داشت، اظهار کرد: شورای  اسلامی شهر تهران در پنجمین دوره خود توانست احکام برنامه سوم شهر تهران را امروز تکمیل و پس از ویراستاری که انجام خواهد شد تعداد دقیق احکام را مشخص کند، اما قطعاً تعداد احکام این برنامه بیش از ۹۰ ماده و در پنج فصل خواهد بود.

وی افزود: سندهای چشم‌انداز اهداف و مأموریت‌ها را شهرداری تهران در اختیار دارد و می‌تواند با وجود این برنامه‌ها و سندها نسبت به نوشتن برنامه عملیاتی برای پنج سال آینده اقدام کند که امیدواریم این برنامه را تا اردیبهشت ماه سال آینده به شورای شهر ارسال کند که پس از تصویب در اختیار شهروندان و ارگان‌ها قرار گیرد.

رئیس شورای شهر تهران اذعان کرد: بودجه سال آینده شهرداری بر مبنای احکام برنامه سوم نوشته خواهد شد تا انتهای اسفند ماه بتوانیم آن را به تصویب برسانیم.

هاشمی گفت: قطعاً پس از تصویب برنامه پنج ساله سوم و بودجه، روند‌ کاری شهرداری تهران مشخص خواهد شد؛ البته این برنامه باید به تأیید هیئت تطبیق فرمانداری تهران برسد و در صورتی که ایرادی در خصوص برنامه گرفته شود اصلاح خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره اجرایی شدن برنامه گفت: در ایران برنامه‌ها به‌صورت صددرصدی اجرا نمی‌شود و معمولاً به دلیل موانعی که عمدتاً مالی و بعضاً  عدم ثبات مدیریت‌ها و قوانین است، کمتر از ۵۰ درصد اجرا می‌شود.

وی تأکید کرد: امیدواریم با پایش و نظارتی که از طریق کمیسیون‌ها خواهیم داشت احکام برنامه را پیگیری کنم تا شهرداری تهران موظف شود احکام برنامه را به‌صورت کامل اجرا کند، البته برای تحقق این مهم باید به فکر منابع مالی باشیم تا برنامه به بهترین شکل ممکن اجرایی شود.

انتهای پیام/۴۱۰۵/ن
 

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *