کلاهبرداری ۳ میلیاردی با جعل عنوان سازمان قضائی نیروهای مسلح

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، علیرضا بیگمرادی با اشاره به دستگیری فردی که با جعل عنوان کارمند سازمان قضائی نیروهای مسلح  از مردم کلاهبرداری می‌کرد، گفت: این شخص با کسانی که اقدام به درج آگهی خرید وام فوری در تارنمای دیوار می‌کردند، با اسامی جعلی گفت و گوی مجازی برقرار و آنها را به صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی واتساپ و تلگرام با شماره همراه****0903300 دعوت می‌کند. 

وی افزود: شخص مورد نظر برای جلب اعتماد مردم، خود را کارمند سازمان قضائی نیروهای مسلح و مداح معرفی و با این ترفند که دو وام ۵۰ میلیون تومانی و ۱۲ میلیونی تومانی با سود ۴ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله به وی تعلق گرفته و چون به آن احتیاج ندارد حاضر است به خاطر رضای خدا در اختیار افراد نیازمند قرار دهد، از متقاضیان می‌خواهد مبلغ مسدودی یا اولین قسط را پرداخت کنند تا امکان اعطای وام میسر شود. 

مدیرکل حفاظت و اطلاعات سازمان قضائی نیروهای مسلح ادامه داد: این فرد سپس شماره کارتی را به عنوان حساب بانکی حسابرس ارشد سازمان قضایی نیروهای مسلح! برای افراد متقاضی ارسال تا مبلغ مسدودی یا اولین قسط وام را به این حساب واریز کنند و بدین نحو زمینه کلاهبرداری را فراهم می‌کند.

وی درباره نحوه دستگیری متهم گفت: با گذشت زمان و عدم واریز وام به حساب متقاضیان، متهم به بهانه‌های مختلف، سعی در خریدن فرصت و پاک کردن کامل رد پای خود داشت تا اینکه با وصول برخی گزارش‌ها، اقدامات اطلاعاتی و فنی آغاز و مشارالیه شناسایی و دستگیر و تحویل مرجع قضائی شد.

بیگمرادی اظهار کرد: این شخص با غصب عنوان و متأسفانه تحریک احساسات مذهبی مردم و القاء برخی واژگان تحریک‌کننده، در مجموع بیش از 300 میلیون تومان کلاهبرداری کرده و از 14 استان کشور در این پرونده، مالباخته وجود دارد.

مدیرکل حفاظت و اطلاعات سازمان قضائی نیروهای مسلح در پایان گفت: افرادی دیگری که با این روش از آنان کلاهبرداری شده، می توانند به شعبه اول بازپرسی دادسرای نظامی تهران مراجعه و شکایت خود را مطرح و یا با شماره تلفن  02182902539 تماس بگیرند.

انتهای پیام/۴۰۷۶/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *