کشورها در بحران‌های جهانی اختلافات خود را کنار می‌گذارند/ تحریم‌ها مانع توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، پیروز حناچی شهردار تهران در ادامه دیدار و گفتگوهای مجازی خود با شهرداران جهان، با صادق خان، شهردار لندن تماس ویدئویی برقرار کرد و در این دیدار مجازی اظهار کرد: محدودیت‌های زیادی در ناوگان حمل و نقل عمومی برای مدیریت شهری وجود دارد از جمله این‌که به دلیل تحریم‌ها امکان گسترش آن نیست اما شهرداری تهران در دوران شیوع کرونا با حفظ پروتکل‌های بهداشتی در جابجایی مسافران با ناوگان حمل و نقل عمومی اقدامات مؤثری انجام داده است.

وی با بیان این‌که ایران همزمان با دو ویروس کرونا و تحریم می‌جنگد، ادامه داد: با وجود شرایط کرونا، کسب و کارهای استارت آپی در ایران فعال شد و بسیاری از خدماتی که پیش از شیوع این ویروس به صورت حضوری انجام می‌شد هم اکنون به‌صورت اینترنتی و در شبکه‌های مجازی انجام می‌شود.

شهردار تهران در ادامه به موضوع تدفین افراد فوت شده در شرایط شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: همانطور که می‌دانید مسلمانان مراسم ویژه‌‌ای برای تدفین دارند و بر همین اساس شهرداری تهران نیز تلاش کرد تا با رعایت تمام پروتکل‌ها و استانداردهای بهداشتی، متوفیان شهروندان در کمال احترام دفن شوند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به حمایت دولت از کسب و کارها در شرایط بحران کرونا اشاره کرد و اظهار کرد: دولت ایران در این زمینه برنامه منظمی طراحی کرده تا وضعیت کسب و کارهای آسیب‌دیده از بحران کرونا از این بدتر نشود. آنچه برای ما آزاردهنده است این است که معمولاً در بحران‌های جهانی کشورها اختلافات و مشکلات خود را کنار می‌گذارند و تلاش می‌کنند که به همدیگر کمک کنند تا شرایط سخت‌تر نشود.

حناچی اذعان کرد: در زلزله بم روابط دولت ایران و آمریکا در شرایط مشابه بود اما دولت آمریکا به خاطر کمک به حادثه‌دیدگان زلزله سه ماه تحریم علیه ایران را لغو کرد.

شهردار تهران با اشاره به این‌که با وجود شرایط سختی که ایران با آن دست و پنجه نرم می‌کند، گفت: مسئولان ایرانی تمام تلاش خود را کرده‌اند که بحران کرونا را پشت سر بگذارد. اوایل شیوع این ویروس برخی تجهیزات مثل ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کمیاب بود اما امروز این تجهیزات در دسترس است تا جایی که برخی کارخانه‌ها با تغییر خط تولید خود مشغول تهیه این اقلام هستند.

وی در ادامه به آغاز فعالیت کسب و کارها در تهران اشاره کرد و گفت: هم اکنون برخی مشاغل کم خطر در تهران با رعایت استانداردهای بهداشتی، فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و حتی طرح ترافیک مناطق مرکزی شهر تهران هم به خاطر کمک به مردم و تسهیل استفاده آنها از خودروی شخصی تعطیل شده تا فشار کمتری به ناوگان حمل و نقل عمومی بیاید. البته برخی مشاغل مانند رستوران ها و هتل‌ها هنوز نمی توانند فعالیت کنند.

حناچی ادامه داد: هم اکنون در برخی استان‌های ایران وضعیت سفید اعلام شده و آنها از نقطه بحران عبور کرده‌اند. مدیران ایرانی با استفاده از تجربیاتی که در طول جنگ تحمیلی به دست آوردند با سرعت عمل خوبی در تجهیز و ساخت بیمارستان‌های جدید رسیدند. به عنوان مثال در عرض چند روز یک بیمارستان ۳۵۰ تختی ساخته شد که مخصوص بیماران کرونا با تجهیزات آی سی یو بود.

انتهای پیام/ ۴۱۰۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *