کشورهای عضو دایم شورای امنیت روند سیاسی سوریه را نابود کرده اند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در شورای امنیت سازمان ملل متحد اظهار داشت: کشورهای عضو دائم شورای امنیت در راستای نابودی روند سیاسی سوریه گام برداشته اند.

وی با سخنرانی در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره سوریه که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می‌شد، افزود: راهکار حل و فصل بحران سوریه، سیاسی است و تنها خود سوری‌ها و بدون هر گونه دخالت خارجی می‌توانند بحران این کشور را حل و فصل کنند.

بشار الجعفری گفت: سوریه بار دیگر از دبیرکل سازمان ملل متحد و شورای امنیت می‌خواهد که به شکایت دمشق در تاریخ ۲۰۲۰.۵.۳۱ توجه کنند و اقدامات تجاوزکارانه اشغالگران اسرائیلی و دخالتهای خارجی در امور داخلی سوریه و نیز پیامدهای فاجعه آمیز اقدامات یکجانبه و زورگویانه آمریکا و اتحادیه اروپا را محکوم کنند. اقداماتی که ما معتقدیم به مثابه جنایتی همچون قتل عمد ملت‌ها محسوب می‌شود.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تاکید کرد: حضور نیروهای نظامی ترکیه در اراضی سوریه، اشغالگری، تجاوز و نقض آشکار قوانین بین الملل و منشور سازمان ملل متحد و نیز نقض مبادی روابط دوستانه و اصل حسن همجواری محسوب می‌شود.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *