کشف گوشت گاوهای بیمار در سوئد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از رادیو استکهلم، بر اساس تحقیقات دولتی در سوئد، در این کشور همچون برخی کشورهای دیگر اتحادیه اروپا گوشت‌هایی که از لهستان و از گاوهای بیمار تهیه شده، مصرف شده است.

این گوشت‌ها به میزان ۲۵۰ کیلوگرم به چهار شرکت مواد غذایی در سوئد فروخته شده و ازجمله در برخی مدارس کشور نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

پس از انتشار خبر توزیع گوشت گاوهای بیمار در چند کشور اتحادیه اروپا، لهستان وجود یک مورد بیماری خطرناک جنون گاوی در این کشور را تأیید کرد.

به گزارش رئیس سازمان دامپزشکی لهستان، این بیماری در ژانویه (دی) و تنها در یک گاو دیده شده که به‌سرعت نیز معدوم شد تا از انتشار آن به گاوهای دیگر جلوگیری شود.

بیماری جنون گاوی یک بیماری عصبی و کشنده است که در صورت سرایت به انسان می‌تواند باعث مرگ فرد شود.

مقام‌های لهستانی تأکید کرده‌اند که گوشت‌های صادرشده از آن کشور ازجمله به سوئد، هیچ‌گونه ربطی به مورد بیماری جنون گاوی نداشته است. اتحادیه اروپا بازرسانی را برای بررسی وضعیت بیماری و وضعیت صادرات گوشت به لهستان اعزام کرده است.

میزان گوشت صادراتی از لهستان به برخی از کشورهای اتحادیه اروپا که کارشناسان معتقدند به بیماری جنون گاوی آلوده بوده در حدود ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم تخمین زده می‌شود.

انتهای پیام/۴۱۰۶/۴۰۹۳/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *