کشف زمين‌خواری هزار ميلياردی در ساوه/ ۳ کارمند دولتی دستگیر شدند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سردار حسن مفخمی شهرستانی گفت: در تداوم طرح‌های عملیاتی پلیس در مبارزه با جرائم اقتصادی، ماموران اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پليس آگاهی شهرستان ساوه در انجام تحقیقاتی از تخلفات کارمندان یکی از ادارات دولتی در تغییر کاربری اراضی شهری مطلع شدند.

وی گفت: پس از هماهنگی با مرجع قضائی، تحقيقات تخصصی در اين رابطه آغاز و مشخص شد فردی با تباني 3 نفر از کارمندان يکی از ادارات دولتی، زمین‌های کشاورزی و باغات را به صورت غیرقانونی و بدون پرداخت حق و حقوق، تفکیک و تغییر کاربری داده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به شناسايی تعداد 6 پلاک ثبتی به متراژ 68 هزار و 37 مترمربع طی مراحل کارشناسی انجام شده، تصريح کرد: کليه این اراضی، دارای سند مالکيت با کاربری اراضی باغات و مزروعی بوده‌اند که به صورت غيرقانونی به قطعات مسکونی تفکيک و برای تعدادی از قطعات نيز پروانه ساخت صادر شده بود.

وي گفت:  3 کارمند متخلف و مالک این اراضی توسط کارآگاهان پلیس دستگیر شدند که متهمان در تحقیقات پلیسی منکر جرم خود شدند اما پس از مواجهه با مستندات و مدارک پلیسی به عمل مجرمانه خود اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به ارزش یک هزار میلیارد ریالی این اراضی در ارزیابی های کارشناسی انجام شده، گفت: افراد دستگیر شده در این عملیات، با تکمیل تحقیقات پلیس برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

انتهای پیام/۴۰۷۶/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *