کشف اشیای تاریخی عتیقه در تهران

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آناسرهنگ “دلاور القاصی مهر” گفت: ساعت ۱۶ روز گذشته واحد گشت انتظامی یگان امداد تهران بزرگ هنگام انجام ماموریت در حوالی اتوبان “آزادگان” به یک دستگاه خودروی سواری سمند مظنون می شوند و دستور توقف خودرو را اعلام می‌کنند.

فرمانده یگان امداد پلیس پایتخت توضیح داد: راننده خودروی سواری سمند به محض مشاهده گشت انتظامی یگان امداد از محل متواری و عملیات تعقیب و گریز خودرو آغاز می‌شود و ماموران این یگان موفق شدند پس از دقایقی تعقیب و گریز خودروی متواری را متوقف و راننده آن را به هویت “سعید” دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه ماموران برای بررسی موضوع خودروی متهم را مورد بررسی قرار دادند، افزود:‌ در بازرسی از داخل خودرو، تعدادی اشیا تاریخی شامل: تبر، کوزه و بشقاب، دستبند و انگشتر، شیء فلزی، قمقمه، سکه کشف کردند.

وی به کشف یک دستگاه چاپ کارت عابر بانک، مهر بانک رفاه و یک قبضه اسلحه پلاستیکی و یک قبضه چسلاح سرد از داخل خودرو علاوه بر اشیا قیمتی اشاره کرد و افزود: برابر نظر کارشناسان اقلام کشف شده به علت قدمت تاریخی قابل ارزش گذاری مادی نبوده و این اشیا زبان گویای گذشتگان و سند ملی تاریخی محسوب می شوند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده یگان امداد با بیان اینکه متهم به همراه  اموال کشف برای کشف جزئیات پرونده و تعیین دوره تاریخی اشیا عتیقه  در اختیار مرجع صالح قرار گرفت، افزود: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با هر گونه قاچاق اشیا عتیقه که ضربه سنگینی به فرهنگ کشور وارد می کند به شدت برخورد کرده و از شهروندان انتظار می رود به محض دریافت این‌گونه اخبار موضوع را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام/۴۱۲۷

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *