کشته و ربوده شدن ۸ نفر بر اثر حمله تروریستی به یک میدان نفتی در لیبی

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

کشته و ربوده شدن دست‌کم ۸ نفر در یک حمله تروریستی به میدان نفتی در جنوب غرب لیبیبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، منابع اطلاعاتی لیبی اعلام کردند بر اثر حمله تروریستی به پست بازرسی میدان نفتی «زله» در شهر الزویتینه در جنوب غرب این کشور دست‌کم هشت نفر کشته و ربوده شدند.

منابع سرویس‌های اطلاعاتی در این خصوص گفتند: «براساس اطلاعات اولیه، در نتیجه حمله تروریستی به یک پست بازرسی در میدان نفتی زله که متعلق به شرکت الزویتینه است، در جنوب غربی کشور، دو نفر کشته و دست‌کم شش نفر ربوده شدند».

سالهاست به دلیل حملات تروریستی به میدان‌های نفتی لیبی، میدان نفتی زله تعطیل است. با این حال، کارمندان آن به صورت شیفتی به منظور محافظت از منطقه و جلوگیری از خرابکاری در آنجا حضور دارند. حمله مذکور به کارمندان این میدان که در حال نگهبانی دادن بودند، انجام شد.

در اوایل ماه آوریل، حفتر به ارتش ملی لیبی که تحت حمایتش است دستور داد طرابلس را از نیرو‌های دولت وفاق ملی بگیرند. بنابر گزارش‌ها، ارتش ملی لیبی تاکنون در مسیر حرکت خود به سوی طرابلس تعدادی از شهر‌ها و مراکز مهم، از جمله فرودگاه بین‌المللی طرابلس را اشغال کرده است. به گفته دبیرکل سازمان ملل از آغاز جنگ در پایتخت لیبی تاکنون حدود ۳۹ هزار نفر از مردم طرابلس آواره شده‌اند.

سالهاست که پس از مرگ معمر قذافی، لیبی در میان دو دولت تقسیم شده است. بخش شرقی توسط مجلسی که در سال ۲۰۱۴ انتخاب شد، کنترل می‌شود و ارتش ملی لیبی به ریاست ژنرال خلیفه حفتر از آن حمایت می‌کند؛ در حالی که دولت وفاق ملی که در طرابلس حضور دارد و تحت حمایت سازمان ملل متحد است کنترل قسمت‌های غربی لیبی را برعهده دارد.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *