کاهش جرائم خشن در تهران

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه انتظامی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا سردار حسین رحیمی صبح امروز در حاشیه برگزاری همایش فرماندهان پلیس پایتخت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بحث امنیت در پایتخت امروز در عالی‌ترین سطح است و ما در این خصوص مشکلی نداریم.

وی در خصوص میزان کشفیات پلیس نیز اذعان کرد: در ۹ ماه امسال ما با کاهش جرائم خشن در تهران مواجه بوده و میزان کشفیات ما حدود ۹۴ درصد رشد داشته است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: حداقل در دو ماه اخیر دو باند سرقت مسلحانه پیش از هرگونه اقدامی به طور کامل زمین‌گیر شدند.

رحیمی در ادامه به میزان تماس‌ها با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اشاره کرد و گفت: در ۹ ماه گذشته حدود ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تماس با این مرکز برقرار شده که از این میزان ۴٫۵ میلیون تماس عملیاتی و ۲ میلیون تماس نیز خدمات مشاوره‌ای دریافت کردند.

وی با بیان این‌که مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ با صد خط تلفنی و ۸۰۰ واحد عملیاتی در تهران مشغول به فعالیت هستند افزود: تمام تلاش ما در راستای کاهش نارضایتی مردم است و در این مدت ۸ درصد تماس‌ها به این مرکز نسبت به مدت مشابه افزایش یافته است.

رحیمی در ارتباط با سامانه ۱۹۷ که زیرنظر فرمانده کل نیروی انتظامی است و نسبت به دریافت شکایات، پیشنهادات و تقدیر و تشکرها فعال است نیز گفت: طی ۹ ماه اخیر این مرکز ۹۵ هزار تماس داشته و این در حالی است که تقدیر و تشکر مردم از اقدامات پلیس و نیروی انتظامی از طریق این سامانه ۸ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در خصوص آموزش نیروها در تأمین امنیت اظهار کرد: پلیس جمهوری اسلامی ایران از توانمندترین و بابرنامه‌ترین نیروهای پلیس است و شاید از نظر امکانات تجهیزات رایانه‌ای دارای ضعف باشیم اما اقدامات عملیاتی و علمی ما بی‌نظیر است چون این برنامه‌ریزی‌ها بر مبنای جامعه محوری می‌باشد.

وی ضمن اشاره به ارتباط مناسب نیروی انتظامی با پلیس دیگر کشورها از درخواست برخی کشورها برای استفاده از تجربیات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به ویژه در پایتخت خبر داد.

رحیمی در خصوص ورود نیروی انتظامی به موضوع دانشگاه آزاد نیز گفت: ورود ما به این موضوع بنا به درخواست وزارت علوم و دانشگاه آزاد است که تاکنون درخواستی از سوی آنان دریافت نشده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان از اعلام نظر نهایی نیروی انتظامی به مقام قضایی در ارتباط با موضوع دانشگاه علوم و تحقیقات هم سخن به میان آورد و افزود: کار کارشناسی پلیس در این خصوص به مقام قضائی اعلام شده و عمدی بودن آن منتفی است و سهم بیشتر به سهل‌انگاری و بی‌توجهی مربوط می شود.

انتهای پیام/۴۱۰۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *