کار جهادی را باید در مدرسه به دانش آموزان آموخت

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش در پنجمین همایش ملی مدیریت جهادی که در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد، گفت: یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می داریم.

وی طی سخنانی با بیان اینکه یکی از مهمترین مولفه‌های کار جهادی انجام امور با نیت الهی است، گفت: بالا رفتن تحمل و پایداری برای رسیدن به اهداف، مهمترین مولفه مدیریت جهادی است.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با توجه به مدیریت جهادی، تصریح کرد: در مسیر اقدام مدیریت جهادی، نیت الهی مهمترین وجه افتراق میان این شیوه مدیریت با سایر موارد مدیریت است.

وی با اشاره به اجرای مدیریت جهادی در نظام تعلیم و تربیت کشور، اظهار کرد: افتخار من است که از خانواده بزرگ تعلیم و تربیت هستم؛ جهادگران واقعی معلمان هستند که همچنان با اخلاق حرفه ای، کار خود را انجام می دهند.

بطحایی خاطر نشان کرد: مدیران سخت کوش ما در مدارس علی رغم کمبود امکانات نگاهشان به سمت کیفیت تعلیم و تربیت مطابق سند تحول است.

وی افزود: به دور از تعاریف آکادمیک مدیریت جهادی، همکاران من به صورت عملی کار جهادی انجام می دهند.

وزیر آموزش و پروش که وزارتخانه متبوعش را تداعی کننده و عجین با کمبودها در اذهان خواند و ادامه داد: شاید یکی از ویژگی های مدیریت جهادی کار با وجود کاستی هاست و کار در آموزش و پرورش یکی از جهادی ترین کار ها در بین دستگاه های کشور است.

بطحایی افزود: پس از ۳ یا ۴ روز از زلزله کرمانشاه، مدارس راه افتاد و شاید یکی از مهمترین جنبه های این اقدام این بود که روشن شدن چراغ مدرسه، روشن شدن چراغ امید در آن ۶ شهرستان زلزله زده بود.

وی تصریح کرد: کار همکاران من صرفاً آموزش علم و دانش نیست و همه می دانیم با شروع سال تحصیلی امید در جامعه شکل می گیرد و با تردد دانش آموزان این اتفاق می افتد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: مدرسه محلی است برای تمرین زندگی و لازم است کار جهادی را به دانش آموزان در مدرسه آموخت.

بطحایی یادآور شد: در کمتر از یکسال با همت خیرین مدرسه ساز ۸۰ مدرسه را در مناطق زلزله زده که آسیب جدی دیده بود بازسازی کرده و در اختیار نظام تعلیم و تربیت قرار دهیم.

وی همچنین گفت: ما در آموزش و پرورش این را برای خود وظیفه و رسالت می دانیم تا روحیه مدیریت جهادی را در نسل کودک و نوجوان ایجاد کنیم و شجره ای که رهبری فرمودند برای مدل مدیریتی کشور ما نیاز است با گنجاندن در برنامه های آموزشی در نسل کودک و نوجوان، محقق شود.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: ۱۲۰۰ دانش آموز زلزله زده را به تهران فراخواندیم تا در رقابت دانشگاه از دیگر دانش آموزان عقب نمانند.

بطحایی گفت: امروز شاخص های توسعه کمی در نظام آموزش و پروش در سطح بین الملل قابل تقدیر است.

وی افزود: امروز باید با افتخار بگوییم که در دوره پیش دبستانی نرخ رشد ما از ۲۰ درصد به بیش از ۹۰ درصد رسیده و نرخ برابری دست یابی فرصت آموزشی بین دانش آموزان دختر و پسر ما تقریباً برابر شده است.

بطحایی همچنین عنوان کرد: امیدوارم سال به سال دستاوردهای دستگاه های مختلف بیشتر شود و تجربیات آنها در مدل های مدیریت جهادی به اشتراک گذاشته شود.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *