کارگران شهرداری تهران در معاونت حمل و نقل مشکلات عمده دارند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، افشین حبیب‌زاده در ارتباط با مشکلات کارگران شهرداری تهران در حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک اظهار کرد: عمده‌ترین مشکلات کارگران شهرداری در حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک است که متأسفانه از دوره گذشته مدیریتی مشکلات کارگری در این معاونت باقی مانده و همچنان بخش عمده‌ای از این مشکلات حل نشده است از این رو از مناف هاشمی می‌خواهم هرچه سریع‌تر به این موضوعات ورود پیدا کرده و به این مشکلات رسیدگی کند.

وی در خصوص تجمع هفته گذشته جمعی از کارگران شرکت واحد مقابل معاونت مالی شهرداری تهران نیز گفت:  به‌دلیل عدم پرداخت 4 درصد حق بیمه سخت و زیان‌آور بودن کارگران اکنون حدود 400 تن از کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی با وجود اتمام دوره خدمت به‌دلیل عدم پرداخت این چهار درصد حق بیمه از بازنشستگی آنها ممانعت شده و همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند. 

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: این مورد را هر سال متذکر می‌شویم و هر سال نیز شاهد بروز این مشکل هستیم که می‌طلبد در این خصوص تصمیم مقتضی اتخاذ شود.

حبیب‌زاده درباره مشکلات کارگران پیمانکاران طرف قرارداد با معاونت حمل و نقل و ترافیک، گفت: یکی از این پیمانکاران که از شرکت‌های معروف در بخش حمل و نقل و ترافیک است به‌دلیل این‌که سنوات و مطالبات کارگران خود را پرداخت نکرده دیگر با آن شرکت قرارداد نبسته‌اند. اخیراً شنیده‌ام مدیران آن، شرکت جدیدی را تأسیس و از سوی شهرداری با آنها قرارداد جدید منعقد شده است. در صورتی که مدیران شرکت جدید همان مدیر شرکت قبلی باشند باید این موضوع پیگیری و نسبت به آن ورود جدی کرد.

وی با اشاره به این مطلب که سال گذشته جلسه‌ای در کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک با حضور آقای هاشمی، رئیس فراکسیون کارگری مجلس و مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران معاونت حمل و نقل و ترافیک برگزار و قرار شد که به آن مشکلات نیز رسیدگی شود، عنوان کرد: متأسفانه همچنان آن مشکلات وجود دارد و گزارشی هم که قرار بود از سوی بازرسان وزارت تعاون در این خصوص تهیه شود هنوز به شورای اسلامی شهر ارائه نشده است.

انتهای پیام/ ۴۱۰۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *