کاروان نیروهای مسلح و خودروهای زرهی ترکیه به مرز سوریه اعزام شد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، در پی اظهارات «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه مبنی بر اجرای عملیات زمینی و هوایی در شرق فرات علیه شبه نظامیان کُرد تحت حمایت آمریکا تصاویر ویدئویی انتشار یافته بر روی رسانه های اجتماعی و تلویزیون ملی ترکیه نشان می دهد که این کشور در حال اعزام نیروهای نظامی کمکی به مرز سوریه است.

دهها فیلم و تصویر گرفته شده از این کاروانهای نظامی ادعای رئیس جمهور ترکیه مبنی بر آمادگی این کشور برای تشکیل یک منطقه امن در خاک سوریه و در امتداد مرز ترکیه  «در زمانی بسیار نزدیک» را تأیید می کند.

شبکه دولتی تی آر تی ترکیه نیز تأیید کرد که خودروهای زرهی و نیروهای مسلح اضافی به شهر «آقچه قلعه» ترکیه در آنسوی شهر «تل أبیض» سوریه اعزام شده اند. همچنین چندین تصویر ویدیوئی انتشار یافته بر روی توئیتر دهها خودرو و اتوبوس نظامی را نشان می دهد  که گفته می شود حامل پرسنل نظامی بوده و به سمت مرز در حال حرکت هستند.

گفتنی است که آنکارا و واشنگتن اوایل ماه آگوست بر سر تشکیل «یک کریدور صلح» برای تسهیل بازگشت آوارگان سوری به شمال سوریه توافق کردند. اما در پی بی اعتمادی ترکیه به طرح آمریکا برای گشت زنی مشترک هوایی و زمینی دو کشور در خاک سوریه، آنکارا خود بطور یکجانبه از اجرای عملیات در شرق فرات خبر داد.  

این در حالی است که دولت قانونی دمشق با انتقاد از اقدامات مشترک و یا یکجانبه آمریکا و ترکیه در خاک خود، آن را نقض فاحش حاکمیت و یکپارچگی سرزمینی سوریه می داند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *