چین: با پاکستان و هند برای کاهش تنش‌ها در تماس هستیم

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

چین: با پاکستان و هند برای کاهش تنش‌ها در تماس هستیمبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سی سی تی وی، چین به شدت تلاش می کند تا تنش کنونی میان هند و پاکستان از مسیر صلح و گفتگو فروکش کند و امیدوار است دو طرف با خویشتن داری از بالا گرفتن بیشتر تنش اجتناب کنند.

لو کانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز پنج شنبه به خبرنگاران گفت: این موضع محکم و استوار چین است که باید به تمامیت ارضی و اقتدار ملی همه کشورها احترام گذاشته شود و پکن همواره با اقدام هایی که با حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل در تضاد باشند مخالف است. ما امیدواریم دو طرف خویشتن داری کرده، هرچه زودتر به گفتگو روی بیاورند و ضمن مدیریت بحران، مشکلات را به گونه ای حل و فصل کنند که صلح و ثبات در شبه قاره جنوب آسیا حفظ شود.

وی افزود چین از نزدیک با هر دو طرف در تماس است و تلاش می کند دو کشور ضمن آغاز گفتگو به برقراری صلح بیاندیشند. ما نیز می دانیم که نه اسلام آباد و نه دهلی نو هیچکدام نمی خواهند وضعیت جاری بدتر شود و تنش ها بالا بگیرد. چین امیدوار است دو کشور همسایه نگرانی های یکدیگر را بپذیرند و مشکلات را از مسیر گفتگو حل و فصل نمایند. پکن هم در این فرایند به ایفای نقش خود اقدام خواهد کرد.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان روز چهارشنبه از هند برای گفتگو دعوت کرد و از دهلی نو خواست برای مقابله با تروریسم و کاستن از تنش ها بین دو کشور همسایه گفتگو کنند.

لو کانگ گفت چین امیدوار است دو طرف نگرانی های یکدیگر را بپذیرند تا بتوانند به توافق برسند.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *