چین: آمریکا از پیام‌های تحریک آمیز برای نیرو‌های جدایی‌طلب تایوان بپرهیزد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

چین: آمریکا از پیام‌های تحریک آمیز برای نیرو‌های جدایی‌طلب تایوان بپرهیزدبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شین‌هوا، آن فنگشان، سخنگوی دفتر امور تایوان در شورای حکومتی چین روز پنجشنبه تاکید کرد آمریکا باید از ارسال پیام‌های تحریک آمیز برای نیرو‌های جدایی طلب تایوان خودداری کند.

گفته می‌شود یکی از اعضای سنای آمریکا پیشنهاد کرده است سنا از تسای اینگ ون، رئیس منطقه تایوان بخواهد با حضور در کنگره آمریکا سخنرانی کند.

انتشار این خبر نارضایتی مقامات پکن را برانگیخته و آن فنگشان نیز در کنفرانسی مطبوعاتی در پکن از آمریکا خواست از ارسال چنین پیام‌هایی به نیرو‌های سیاسی جدایی طلب تایوان بپرهیزد.

سخنگوی دفتر امور تایوان در شورای حکومتی چین تصریح کرد اظهارنظر‌های غیرمسئولانه برخی مقامات آمریکا آشکارا با اصل چین واحد و مفاد سه بیانیه مشترکی که چین و آمریکا منتشر کرده اند، مغایرت دارد و چین به شدت مخالف اینگونه اظهارنظر‌ها و موضع‌گیری‌ها است.

این مقام شورای حکومتی چین همچنین به حزب دموکرات ترقی خواه تایوان هشدار داد که اتکا به کشور‌های خارجی برای تقویت جایگاه خود یا مسموم کردن روابط دو سوی تنگه تایوان محکوم به شکست است و رهبران این حزب باید بهای چنین اقداماتی را بپردازند.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *