چگونه با کودکان درباره کرونا صحبت کنیم؟

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، با آغاز بازگشایی مدارس در شرایط شیوع کرونایی در کشور و تمایل برخی از خانواده‌ها برای حضور دانش‌آموزان در مدرسه، آنها را از بابت عدم رعایت اصول بهداشتی از سوی فرزندانشان نگران کرده است.

رعایت اصول بهداشتی توسط کودکان و نوجوانان در مدارس در کنار اقدامات پیشگیرانه آموزش و پرورش می‌تواند نگرانی‌ها را از بابت احتمال گسترش زنجیره کرونا بکاهد.

برای رعایت نکات بهداشتی از سوی بچه‌ها، آنها باید با اهمیت موضوع آشنا شوند که در این میان نوع صحبت و توجیه کودک از اهمیت زیادی برخوردار است که برخی از نکات مهم در این خصوص بدین شرح است:

اطلاعات واقعی و موثق را متناسب با سن کودکان ارائه شود: اطلاعات درست و غلط را برای کودکان مرزبندی و مدیریت شود. برای نوجوانان حقایق بیشتر مطرح شود و برای کودکان نکات بهداشتی یادآوری شود.

ترس و اضطراب به کودک منتقل نشود: جلوی کودکان درباره ویروس کرونا صحبت نشود چون حس اضطراب از والدین به کودکان منتقل می‌شود. هدف از صحبت با کودکان ایجاد حس اعتماد و آرامش درونی است.

کودکان را ترغیب کنید احساساتشان را بیان کنند: سعی نکنید مدام به کودکتان بگویید «نگران نباش» و «چیزی نیست»؛ در عوض اجازه بدهید و از او بخواهید احساساتش را بیان کند و او را درک کنید.

توجه کودک به اخبار مربوط به کرونا را کاهش دهید: اجازه ندهید کودکان در معرض اخبار مربوط به کرونا قرار بگیرد. جلوی کودکان درباره اخبار، آمار، تلفات و مرگ و میر کرونا صحبت نکنید و اجازه ندهید این داده‌ها ذهن کودک را از فعالیت‌های جدابش منحرف کند.

توصیه‌های بهداشتی را مختص به مسأله کرونا نکنید: توصیه‌های بهداشتی را با روش‌های متنوع به کودکان یادآوری کنید و آن را معطوف به شرایط کنونی نکنید.

انتهای پیام/۴۱۰۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *