چمران: بانک شهر اولین بانکی ایرانی است که به عنوان بانک عامل سازمان ملل انتخاب شده و این قابل تقدیر است

کد خبر : ۳۱۸۷۸
تاریخ انتشار : ۱ مرداد ۱۳۹۵

minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رئیس شورای اسلامی شهر تهران، از زحمات بانک شهر در همکاری با اسکان بشر سازمان ملل متحد ((UN-HABITAT و تشکیل صندوق جهانی برنامه CPI-MC قدردانی کرد.

به گزارش  بانک مردم، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به موفقیت این بانک در سطح بین‌المللی و همکاری با سازمان ملل، گفت: بر اساس مذاکراتی که بانک شهر با اسکان بشر سازمان ملل متحد (UN-HABITAT) انجام داده بود، مقرر شد تا رویکرد جدیدی در برنامه‌ریزی شهری و امور مالی شهرداری‌ها برای دستیابی به وضعیت پایدار در سطح کلان شهرها در حوزه شهرهای آسیایی و آفریقایی ایجاد شود که مذاکره برای انجام این کار به سرانجام رسید و این بانک در تفاهم‌نامه‌ای که در ژنو منعقد شد به عنوان بانک عامل در این زمینه از اسکان بشر سازمان ملل متحد به شهرهای مربوطه معرفی شد.
وی افزود: بانک شهر نخستین بانک ایرانی است که به عنوان بانک عامل موفق به انجام این کار شده و با توجه به این که این بانک، به نوعی بانک شهرداری‌هاست و مردم نیز استقبال فراوانی از سپرده‌گذاری در آن داشته‌اند، این اقدام قابل تحسین و قدردانی است.
چمران همچنین با اشاره به تشکیل صندوق جهانی CPI-MC گفت: این بانک به عنوان شریک محوری منطقه‌ای برنامه CPI-MC در آسیای غربی و آفریقای شمالی و متولی تشکیل صندوق جهانی آن است که در قالب یک نهاد اقتصادی و مالی با رویکرد اجتماعی، فرهنگی و زیست‌محیطی فعالیت می‌کند و این موضوع مهمی است.
رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه با اشاره به اقدامات بانک شهر در عمران و آبادی شهرها اظهارکرد: به طور حتم، اقدامات صورت گرفته در حوزه عمران و آبادی شهرها نقش بسزایی در این موفقیت بین‌المللی داشته است، چرا که مردم شاهد تلاش‌های چشمگیر این بانک در ارتقای سطح کیفی زندگی در شهرها هستند.
چمران تصریح‌کرد: بانک شهر، حمایت‌های مالی زیادی از حوزه حمل و نقل عمومی به ویژه از متروی کلانشهرها داشته تا شهرداری‌ها بتوانند در هنگام خرید، سرمایه‌گذاری لازم را انجام داده و همچنین از سرمایه‌گذاری‌ها به بهترین شکل استفاده کنند.
به گفته وی، بانک شهر همواره و تا جایی که سرمایه این بانک اجازه داده، برای رفع نیازمندی‌های شهرداری‌ها فعال بوده و البته شهرداری‌ها نیز باید در بازپرداخت به موقع آن توجه داشته باشند تا این حمایت‌ها ادامه داشته باشد.

بانک شهر

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *