«چادر سلامت» در قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی برپا شد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

احمد صالحی در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه اجتماعی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، درباره قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی در خوزستان اظهار کرد: بعد از تشکیل قرارگاه جهادی در دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان و پشت سر گذاشتن مراحل امداد و نجات در شهرستان‌های سیل‌زده، قرارگاه مرکزی به تعداد شهرستان‌ها قرارگاه فرعی ایجاد کرد که هر کدام به‌نوبه خود عملیات امداد و نجات و کمک به هموطنان و در اردوگاه نیز بحث‌های درمانی، بهداشت و تغذیه را دنبال کردند.

وی افزود: شهرستان‌های سوسنگرد، شوش، شوشتر، دارخوین، حمیدیه، باقی و هویزه که پیش از این مورد هجوم سیل قرار گرفته بودند و شادگان و آبادان که ظرف یک هفته گذشته وارد مرحله سیلابی شده‌اند، با تلاش نیروهای این قرارگاه و تعامل و همکاری با سایر مجموعه‌هایی که در آنجا مشغول به خدمت‌رسانی هستند، در آنجا چادر سلامت ایجاد شد که تأثیر خوبی داشت و سعی شد از این چادر، اکیپ‌های درمانی و پزشکی مخصوص بانوان به خدمت‌رسانی به هموطنان عزیز بپردازند.

معاون اجرایی قرارگاه جهادی در دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان بیان کرد: در منطقه حمیدیه، دبیرستانی را مقر اردوگاه قرار داده و در آنجا ۹۰ چادر برپا شده و پایگاه چادر سلامت هم به‌همراه یک آمبولانس در آنجا مستقر شده است. لازم به ذکر است که از تاریخ ۲۰ فروردین تا اول اردیبهشت ۲۷ خانم باردار با استفاده از خدمات همین چادر، فرزندان خود را به دنیا آوردند. در این چادر دو ماما و چهار پرستار حضور دارند.

وی ادامه داد: اوایل هفته گذشته از اول اردیبهشت با اعلام ستادهای کمک‌رسانی قرار بر این شد کسانی که در اردوگاه ساکن بودند، به روستاهای خود بازگشته و در پاک‌سازی و تمیز کردن روستا مشارکت کرده و در همان روستاها مستقر شوند، البته این موضوع شامل همه روستاها نبوده، چرا که روستاهایی در سوسنگرد و شوش هنوز در آب هستند و ساکنان آنها در نزدیکی روستا در اردوگاهی که رسمی نیست و خود مردم چادرهایی برای خود برپا کرده‌اند، مستقر شده‌اند.

صالحی با بیان اینکه برای پاک‌سازی روستاها تغییر رویکرد داشتیم، گفت: برای پاک‌سازی روستاهایی که آب آنها تخلیه شده است، در حال حاضر چهار قرارگاه ما با هماهنگی فرمانداری به امر پاک‌سازی، تخلیه آب‌های برجای مانده، شستشوی منازل، آهک‌پاشی و سم‌پاشی این روستاها مشغول شده‌اند تا پس از انجام این کارها، آنها را تحویل دهیارهای روستاها بدهیم.

انتهای پیام/۴۱۲۲/۴۰۴۶/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *