پیشنهادهای مدیرعامل بانک انصار برای جلوگیری از ایجاد بحران در بانک‌ها

کد خبر : ۴۸۶۶۲
تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۵

minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیر عامل بانک انصار با اشاره به قریب الوقوع بودن بحران بانکی در کشور، بر لزوم مدیریت این مخاطره از سوی نظام بانکی تاکید کرد.

آیت‌الله ابراهیمی در ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت گفت: استحکام درونی بانک ها مستلزم مجموعه ای از شاخص ها به خصوص در حوزه سودآوری بانک هاست.

وی با اشاره به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به نقش بانک مرکزی و شبکه بانکی در شکل گیری بانکداری مقاومتی اشاره کرد و افزود: بانک ها باید از استحکام کافی برخوردار باشند تا پشتیبانی مقاومتی انجام دهند.

ابراهیمی ادامه داد: ما در حوزه پشیبانی مقاومتی چارچوبی ارایه دادیم که بر اساس آن مضامین اقتصادی استخراج شد تا جهت گیری بانک ها نسبت به اقتصاد مقاومتی مشخص شود.

مدیر عامل بانک انصار همچنین با ارایه اطلاعاتی در خصوص روند درآمد و هزینه های بانک های کشور، پیشنهاداتی را برای ایجاد اجماع همگانی بین مدیران بانکی برای پیشگیری از بحران بانکی آتی مطرح کرد.

وی با اشاره به قریب الوقوع بودن بحران بانکی در کشور، بر لزوم مدیریت این مخاطره از سوی نظام بانکی تاکید کرد.

تفاهم سیستم بانکی برای کاهش سود سپرده ها در سقف ۱۰ درصد، کاهش نرخ سپرده قانونی توسط بانک مرکزی به ۵ درصد، اعمال کارمزد برای کلیه فعالیت ها و تراکنش های بانکی به موازات کاهش سود بانکی، ایجاد نهادهای تسهیل کننده برای خرید دارایی های سمی توسط بانک مرکزی و مدیریت کاهش فشار سازمان های مختلف در اعمال تکالیف همچون بیمه از جمله پیشنهادات ابراهیمی برای پیشگیری از وقوع بحران بانکی بود.

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *