پیام‌رسان‌ها به کمک افزایش سواد سلامت جامعه شتافتند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی وزارت بهداشت، امیرحسین اسدی در خصوص اهداف جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت گفت: در این راستا تلاش شد تا از ظرفیت رسانه‌های دیجیتال سلامت در ارتقای سواد سلامت جامعه استفاده شود. به همین دلیل طی جلسات متوالی با کارشناسان پیام‌رسان بومی آی گپ و مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مقرر شد تا برخی از کمپین‌های اطلاع‌رسانی سلامت وزارت بهداشت با همکاری «آی گپ» انجام شود و «آی گپ» در مدت‌زمان کمپین، خدمات رایگان خویش را به مردم ارائه کند.

دبیر جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت افزود: یکی از دغدغه‌های دائمی مردم، حفظ و ارتقای سلامت است و فعالیت در حوزه سلامت مورد علاقه تمامی فعالان مجازی و استارت آپ های نوپاست. در این میان آی گپ نیز تلاش کرد تا فعالیت خود را به‌سوی جامعه سلامت‌محور هدایت کند و این استارت آپ توانمند پذیرفت تا با ایجاد یک ظرفیت جدید، از تمامی پتانسیل‌های رسانه‌ای و زیرساختی خود در راستای ارتقای سواد سلامت جامعه استفاده نموده و زمینه توسعه سلامت جامعه را مهیا سازد.

وی در رابطه با فعالیت تازه این پیام‌رسان گفت: سرویس سلامت عمومی این سامانه با نام «دکتر آی گپ» ارائه می‌شود و مردم می‌توانند به‌صورت رایگان عضو سرویس‌ها شده و از خدمات سرویس سلامت استفاده کنند. محاسبه رایگان تناسب‌ اندام و ارائه فیلم‌ها و دستورالعمل‌های رایگان سلامتی، خطرسنجی میزان ابتلا به سرطان از طریق پرسش و پاسخ در فضای مجازی و ارائه پیش‌بینی ابتلا به سرطان بخشی از فعالیت‌های «دکتر آی گپ» است. هم‌چنین ارائه دستورالعمل خطرسنجی وقوع سکته مغزی، تست سنجش افسردگی به‌صورت رایگان، تست سنجش هوش، تست سنجش مزاج در طب سنتی، تست‌های افزایش هوش و خلاقیت نوزادان، سرویس سلامت روان، سرویس‌های سلامت نوجوانان، سرویس‌های سلامت مادران، سرویس‌های سالمندان، سرویس‌های اطلاع‌رسانی و آموزش و ارائه مشاوره از برنامه‌های «دکتر آی گپ» است که به مردم خدمات خواهد داد.

اسدی ادامه داد: طی جلسات متوالی با ادارات تخصصی وزارت بهداشت همچون اداره کل آموزش و ارتقای سلامت مقرر شد کمپین و پویش‌های مختلف از طریق ظرفیت‌های این پیام‌رسان در فضای مجازی و حقیقی شکل پذیرد و فیلم‌ها و مطالب آموزشی و ترویجی نیز در این بستر در اختیار افراد جامعه قرار گیرد. درواقع «دکتر آی گپ» یک سرویس سلامت است که تلاش دارد تا سرویس‌ها و خدمات سلامت را به‌صورت روزانه در اختیار عموم مردم ایران قرار دهد. خدماتی که قابل‌اعتماد، به‌روز و مورد تأیید وزارت بهداشت است و اغلب به‌صورت رایگان به مردم ارائه می‌شود.

دبیر جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت در پایان افزود: نزدیک به هزار و ۶۰۰ بستر دیجیتال در جشنواره شناسایی گردید و عزم جشنواره و کارگروه توسعه کسب‌وکارهای دیجیتال سلامت بر توسعه ظرفیت‌های استارت آپ‌ها و فناوری‌های دیجیتال باهدف ارتقای سلامت جامعه است و ما تلاش خواهیم نمود هر هفته با چند استارت آپ جدید در راستای افزایش ارائه خدمات سلامت به جامعه همکاری نمایی تا شعار سلامت برای همه و با استفاده از فناوری، در تمامی زمینه‌ها فراگیر شود.

علاقه‌مندان می‌توانند دکتر آی گپ را از طریق سایت www.igap.net و یا در کافه بازار دریافت و نصب کنند و با مراجعه به دستیار هوشمند ((های گپ)) از خدمات دستیار هوشمند دکتر آی گپ استفاده کنند.

انتهای پیام/۴۰۸۷

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *