پورحسین: حفظ استقلال و عزت نفس ایران دستاورد انقلاب اسلامی است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

شکور پورحسین در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مورد بزرگترین چالش انقلاب گفت: من فکر می‌کنم مبانی انقلاب اسلامی باعث تفاوت‌های جدی این انقلاب با دیگر انقلاب‌های بزرگ دنیا شده است. انقلاب اسلامی با مکتب فکری خاصی اتفاق افتاد. چون مبنای مکتب انقلاب، اسلام است، طبیعتاً انقلاب اسلامی دشمنان سرسختی دارد که به نوعی از این مکتب بیم دارند و این دشمنی ادامه دار است. مکتب اسلام داعیه ریشه‌کن کردن فقر و تعالی انسان را دارد. مکاتب غربی در مقابل این مبانی قرار می‌گیرد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، دستاوردهای چهل‌ساله کشور را به دو دسته‌ مادی و معنوی تقسیم کرد و گفت: دستاوردهای مادی را از لحاظ کمی می‌توان شمرد. ما در زمینه‌ توسعه، شاخص‌های زیادی داریم که اگر یکی یکی بخواهیم آنها را برشماریم متوجه می‌شویم که انصافاً دستاوردهای خوبی بوده است. اما در زمینه‌ معنوی، باید گفت که ما با اهتمام قانون اساسی توانسته‌ایم استقلال و عزت نفس خود را در دنیا حفظ کنیم. همه‌ این فشارهای کنونی به این خاطر است که ایران استقلال خود را حفظ کرده است. در دنیا وقتی حرفی از ایران می‌آید و یا ایران در کنار ۱+۵ قرار می‌گیرد، وزن ایران مشخص می‌شود. وزن ایران نشان می‌دهد که چه قدر استقلال و عزت‌نفس داریم.

پور حسین در پاسخ به این پرسش که بزرگترین اشکال کشور در طول این ۴۰ سال چه بوده است؟ اظهار کرد: شاید مقداری بحث وحدت و همدلی کم بوده و باید بیشتر از این باشد. گاهی این تفاوت‌های فکری و سلیقه‌ها ممکن است آثاری داشته باشد که خیلی هم خوب نیست. هر چه قدر ما به سمت وحدت و همدلی در سطح مسئولان حرکت کنیم هم به نفع مردم و هم به نفع نظام خواهد بود.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *