پلاسما درمانی کرونا چیست و چگونه انجام می‌شود؟+اینفوگرافی

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، مدتی است که از پلاسما درمانی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا استفاده می‌شود. اما باید دید پلاسما درمانی چیست و چگونه در بهبود بیماران مبتلا عمل می‌کند؟

رمز و راز عملکرد پلاسما درمانی در پادتن تولیدشده در بدن بیماران بهبود یافته است. آنتی‌بادی یا پادتن نوعی پروتئین است که دستگاه ایمنی بدن تولید می‌کند تا به ویروس یا باکتری حمله کند و در نتیجه مبارزه آن با عوامل بیماری‌زا، بدن در مقابل آن میکروب مقاومت پیدا می‌کند.

پلاسما درمانی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

فرد جدیدی که به ویروس کرونا مبتلا می‌شود در ابتدا هیچ پادتنی برای مبارزه با ویروس در بدنش وجود ندارد. سیستم ایمنی بدن بیمار بهبود یافته پادتن‌های ضدویروس را تولید کرده و بهبود می‌یابد. پلاسمای خون بیمار بهبود یافته که حاوی پادتن‌ها است استخراج‌شده و به بیمار دیگری که هنوز درگیر کروناست تزریق می‌شود. بیمار دریافت‌کننده از طریق تلقیح پادتن و با دریافت پلاسمای بیشتر بهبود پیدا می‌کند.

در حال حاضر در ۶ استان پلاسما درمانی برای مداوای بیماران کرونایی راه‌اندازی شده است و سرپرست طرح پلاسما درمانی کشور می‌گوید ۴۰ درصد بیماران بدحال با پلاسما درمانی بهبود یافتند.

انتهای پیام/۴۱۴۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *