پرویزیان: بانک‌ها منتظر برنامه تکمیلی بانک مرکزی هستند/ با این وضعیت سپرده جدیدی به بانک‌ها نمی‌آید!

کد خبر : ۹۰۷۶۱
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

Print This Post Print This Post
Email This Post Email This Post
minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:رییس کانون بانک‌های خصوصی گفت: بانک مرکزی برای مدیریت بازار پول باید سیاست‌های جبرانی برای این بخش را طراحی و اجرایی کند.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبنا، کوروش پرویزیان، اظهارداشت: بانک مرکزی سیاست های ۱۹ گانه ای را تدوین کرده که تا کنون ۳ مورد از آن اجرایی شده، از این رو به نظر می رسد این نهاد ناظر برای مدیریت بازار پول باید سیاست های جبرانی برای این بخش را طراحی و اجرایی کند.

وی با اشاره به این که ابزارهای جدید ممکن است نوساناتی را در سایر بازارها ایجاد کند، افزود: گاهی اوقات دچار افراط و تفریط می شویم و تا اتفاقی در یک بخش می افتد، به سرعت بازاری دیگر مانند سیستم بانکی واکنش نشان می دهد در حالی که باید ابزارها و بازارهای دیگر هم بتوانند در چارچوب تعریف شده فعالیت کنند.

پرویزیان با بیان اینکه بانک ها منتظر اقدامات تکمیلی از سوی بانک مرکزی هستند، گفت: در عمل با نرخ فعلی سود برای سپرده های جدید و با توجه به نرخ سود اوراق گواهی سپرده و صندوق های درآمد ثابت، سپرده جدیدی چندان وارد سیستم بانکی نخواهد شد و همین مسئله ضرورت اعمال سیاست های جبرانی برای بانک ها را نشان می دهد.

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *