پروتکل‌های بهداشتی نادیده گرفته نشود/با جدیت فکر سلامت مردم باشیم

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی امروز (دوشنبه) در گفتگوی تلفنی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن دریافت گزارش روند وضعیت بهداشت و درمان کشور در سومین روز از اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و از سرگیری فعالیت کسب و کارهای کم ریسک در استان‌های کشور، افزود: اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند نباید موجب سهل انگاری در اعمال محدودیت‌های لازم و نظارت و کنترل‌ها باشد و مسیر در پی گرفته شده تاکنون در مورد اجرای پروتکل‌های بهداشتی باید همچنان با قوت و قدرت ادامه یابد.

روحانی با ابراز خرسندی از روند کاهشی آمار ابتلاء به ویروس کرونا و همچنان فوتی‌ها در استان‌های کشور، بار دیگر بر نظارت دقیق بر رعایت اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی در کسب و کارها تاکید کرد و دستور داد که گزارش مربوطه به صورت روزانه تهیه و به مراجع ذیربط اعلام شود.

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت تشویق اصنافی که پروتکل‌های بهداشتی را اجرا می‌کنند، دستور داد که برای تشویق واحدهای صنفی که پروتکل‌های بهداشتی را برای حفظ سلامت مردم رعایت می‌کنند با همکاری وزارت بهداشت، اصناف و دستگاه‌های دیگر تمهیدات لازم اندیشیده شود.

روحانی همچنین با دعوت دوباره از مردم برای در خانه ماندن و اجتناب از ترددهای غیر ضروری در سطح شهرها، ضرورت ادامه مسیر اطلاع رسانی درست و اقناع سازی مردم در پایبندی به شعار «در خانه ماندن» را مورد تاکید قرار داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این گفت و گوی تلفنی ضمن ارائه گزارش کاملی از وضعیت ابتلاء و درمان بیماران کرونایی و همچنین آمار بهبود یافتگان و فوتی‌ها در روز سوم اجرای طرح فاصله گذای هوشمند در استان‌های کشور به جز استان تهران، گفت: خوشبختانه شاهد روند کاهشی در کشور هستیم و ابتلاء به ویروس کرونا نیز شیب نزولی داشته است.

سعید نمکی تاکید کرد: اگر همکاری و همراهی مردم در اجرای پروتکل‌های بهداشتی، در خانه ماندن و پرهیز از ترددهای غیر ضروری در سطح شهرها ادامه یابد و همچنین با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از سوی کسب و کارها، می‌توانیم امیدوار باشیم که طی روزهای آینده در آمار ابتلاء به ویروس و فوتی‌ها شاهد کاهش قابل توجهی باشیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه با همکاری همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی ذیربط، نظارت‌ها به صورت دقیق اعمال می‌شود، تصریح کرد: همه تلاش ما بر این است که تمامی کسب و کارها با دقت و به صورت کامل پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *