پاسخ نماینده ایران به رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب قاطع ۸ قطعنامه، جنایات رژیم کودک کش اسرائیل در فلسطین و به ویژه نوار غزه را محکوم کرد.

همزمان با ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه و کشتار مردم بی دفاع آن و با وجود مخالف هیات های آمریکا، کانادا و رژیم صهیونیستی، کمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب قاطع ۸ قطعنامه ضد اسرائیلی،‌ اقدامات این رژیم در نقض سیستماتیک حقوق بشر مردم فلسطین و کاربرد زور علیه شهروندان فلسطینی بویژه ساکنان نوار غزه که منجر به کشته و زخمی غیرنظامیان شده و نیز شهرک سازی در سرزمین های اشغالی از جمله در بیت المقدس شرقی و جولان اشغالی را محکوم کرد.

در این قطعنامه ها همچنین محاصره زمینی، هوایی و دریایی غزه، شهرک سازی در سرزمینهای اشغالی، ‌اقدامات تحریک آمیز شهرک نشینان علیه شهروندان فلسطینی در سرزمینهای اشغالی و نیز تخریب خانه ها و بازداشت های خودسرانه و زندانی کردن نمودن فلسطینیان محکوم و بر بازگشت آوارگان فلسطینی به خانه و کاشانه شان تاکید شده است.

در این قطعنامه ها از رژیم صهیونیستی خواسته شده تا به قطعنامه های مصوب سازمان ملل در خصوص جولان عمل کند و به اشغال این منطقه پایان دهد.

همچنین رژیم صهیونیستی از اعطاء حق شهروندی اسرائیل به ساکنان جولان سوریه منع شده است.

در قطعنامه ای دیگر با اشاره به وضعیت اسفناک اجتماعی و اقتصادی آواراگان فلسطینی و نیز وضعیت شدیدا بحرانی آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد(آنروا)، از همه کشورها،‌آژانس های تخصصی و سازمان های غیردولتی درخواست شده است از تلاش ها و اقدامات آنروا در کمک رسانی به آوارگان فلسطینی حمایت کنند. دراین خصوص ، قطعنامه مربوط به ادامه فعالیت های این نهاد امدادرسانی با رای مثبت اکثریت اعضاء به تصویب رسید.

در این نشست، صحرایی نماینده کشورمان در پاسخ به اتهامات نماینده رژیم صهیونیستی مبنی بر این که ایران از اقدامات جنبش حماس و سازمان جهاد اسلامی علیه آن رژیم حمایت می کند گفت: با تصویب قطعنامه های ارائه شده به کمیته، جامعه جهانی بار دیگر حمایت قاطع خود را از مردم فلسطین و حق تعیین سرنوشت آنان اعلام و پاسخگویی رژیم صهیونیستی بدلیل جنایاتی که علیه مردم فلسطین از جمله زنان و کودکان مرتکب می‌شود را خواستار شده است.

وی تاکید کرد: با آغاز تراژدی فلسطین، سازمان ملل متحد و دیگر سازمان های بین المللی و منطقه ای طرح ها و ابتکارات مختلفی را برای حل مساله فلسطین و کاهش آلام مردم این سرزمین ارائه کرده اند و تصویب قطعنامه های متعدد در محکومیت رژیم اشغالگر، ارائه طرح های و ابتکارات مختلف صلح و نیز ایجاد ماموریت های حقیقت یابی در این راستا بوده است.

صحرایی اضافه کرد:‌ با وجود این واقعیت، عدم پایبندی رژیم صهیونیستی که از سوی برخی قدرت‌ها حمایت می شود، به حقوق و مقررات بین المللی، مانع دستیابی جامعه بین المللی به یک راه حل عادلانه برای این بحران شده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که پایان یافتن بیش از هفت دهه منازعه و درگیری در غرب آسیا و ایجاد صلح پایدار در این منطقه صرفا با حل مساله فلسطین از طریق پایان یافتن اشغالگری، برخورداری مردم فلسطین از حق تعیین سرنوشت، بازگشت آوراگان فلسطینی به سرزمین خود و ایجاد دولت مستقل فلسطینی به پایتختی بیت المقدس شریف ممکن خواهد بود.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *