پاسخ به شایعات/ بانک آینده برای قوه قضاییه نیست/ مطالبات بانک آینده بسیار بیشتر از بدهی آن است/ پاسخ به شبهات گزارش یک سایت ضد ایرانی+اسناد

کد خبر : ۷۲۴۰۴
تاریخ انتشار : ۱۱ شهریور ۱۳۹۶

Print This Post Print This Post
Email This Post Email This Post
minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: همه شایعاتی که اخیرا یک سایت معلوم‌الحال و ضد انقلاب علیه بانک آینده منتشر شده، کذب محض است.

به گزارش بانک‌مردم، یک سایت معلوم‌الحال و ضد انقلاب اخیرا در گزارشی غیرواقعی و وارونه بانک آینده را ورشکسته اعلام و آن را وابسته به قوه قضاییه دانسته است. در گزارش فوق با استفاده از اطلاعات صورت‌های مالی، اطلاعات بسیار ناقص و جهت‌دار منتشر شده است.

بررسی‌های خبرنگار بانک مردم نشان می‌دهد این گزارش سراسر کذب بوده و گردانندگان این سایت وابسته به دشمنان کشورمان قصد تشویش ذهن سپرده‌گذاران را دارد.

دلایل کذب بودن گزارش وارونه

در گزارشی که علیه بانک آینده منتشر شده آمده که بدهی بانک آینده به بانک مرکزی در سال ۱۳۹۵ رشد بسیاری داشته و به ۵ هزار ۲۷۳ میلیارد تومان رسیده است. در حالی که صورت‌های مالی بانک آینده نشان می‌دهد مطالبات آینده از بانک مرکزی با رشد ۴۷ درصدی به بیش از ۸هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان می‌رسد. به عبارت بهتر اگر تراز بدهی و مطالبات از بانک مرکزی را مورد توجه قرار دهیم بانک آینده حدود ۳ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی و به طور کلی دولت مطالبه دارد.

همچنین طبق همان صورت‌های مالی سود انباشته بانک آینده ۳۰۰ درصد رشد داشته و به رقم ۲۸۴ میلیارد تومان رسیده است.

جالب اینکه با وجود سخت‌گیری‌های بسیار بانک مرکزی برای تهیه صورت‌های مالی طبق استانداردهای بین‌المللی و بسته بودن نماد بسیاری از بانک‌های بزرگ و کوچک، بانک آینده از معدود بانک‌ها و موسسات اعتباری بود که صورت‌های مالی آن مورد تایید بانک مرکزی و سهامداران قرار گرفت و تنها بانکی است که برای سال مالی ۹۵ بیش از ۱۵ تومان برای هر سهم برای سهامدارانش سود در نظر گرفته است. از ۴۰ بانک و موسسه اعتباری فقط ۸ بانک امسال موفق شده‌اند که مجمع خود را برگزار و صورت‌های مالی خود را تصویب کنند که آینده یکی از آنهاست.

همچنین بانک آینده عضو صندوق ضمانت سپرده‌هاست و حق عضویت این صندوق را پرداخت کرده و سپرده‌های مردم نزد این بانک بیمه شده است.

همچنین گردانندگان آن سایت ضد ایرانی، در اظهارات مضحک اعلام کرده‌اند بانک آینده متعلق به قوه قضاییه است! بانک آینده یک بانک کاملا خصوصی است که بیش از ۲۰  هزار سهامدار دارد و هیچ وابستگی‌ای به قوه قضاییه ندارد. گویا گردانندگان سایت فوق برای عقده‌گشایی علیه مسوولان کشور و قوای سه‌گانه قصد دارند نهادهای مالی و بانک‌های کشور را قربانی اهداف خود کنند.

بانک مردم، این اطمینان را به سپرده‌گذاران بانک آینده می‌دهد که بانک آینده دارای صورت‌های مالی شفاف و دارای مجوز از بانک مرکزی است و تاکنون نشانه‌هایی از ورشکستگی و یا نارضایتی مسوولان بانک مرکزی از این بانک دیده نشده است. قطعا ما اگر تخلف و یا موضوعی از بانک آینده مشاهده کردیم به عنوان رسانه این حق را داریم که برای مکردم اطلاع‌رسانی کنیم اما اگر موضوعات و گزارش‌های کذب هم منتشر شود، شفاف‌سازی را وظیفه خود می‌دانیم.

صورت مالی سال ۱۳۹۵

(برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید)

نرکیب سهامداران بانک آینده را می‌توانید در جدول زیر مشاهده فرمایید:

(برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید)

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *