پاریس سرگرم گفتگو با واشنگتن درباره خروج نظامیان آمریکایی از سوریه است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

پاریس سرگرم گفتگو با واشنگتن درباره خروج نظامیان آمریکایی از سوریه استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، سیلوی برمن، سفیر فرانسه در روسیه، در مصاحبه با خبرگزاری تاس اعلام کرد پاریس سرگرم گفتگو با واشنگتن درباره خروج نظامیان آمریکایی از سوریه است.

او گفت: پاریس از تصمیم کاخ سفید برای خارج کردن نیرو‌های آمریکایی از سوریه متعجب شده است. وی افزود: «فرانسه معتقد است نبرد هنوز پایان نیافته است. ما در شرایط کنونی در حال بحث درباره این موضوع با آمریکایی‌ها هستیم.»

این دیپلمات در ادامه اظهاراتش افزود: «می توانم بگویم که فرانسه سهم خود را در نبرد با تروریسم در سوریه انجام داده است. تروریست‌های رقه در حملات تروریستی در فرانسه، منظور من حمله باتاکلان است، دست داشته‌اند. حفاظت از اتباع فرانسوی، نگرانی و دغدغه اصلی ماست.»

شایان ذکر است، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، نوزدهم دسامبر سال ۲۰۱۸ گفت آمریکا، گروه تروریستی داعش را در سوریه شکست داده است و لذا نظامیان آمریکایی دلیل دیگری برای ادامه حضور در این کشور ندارند. این در حالی است که وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد جنگ علیه داعش تمام نشده است و آمریکا به همکاری خود با شرکای این کشور برای شکست دادن این گروه تروریستی ادامه خواهد داد.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، نیز در تاریخ ۲۳ دسامبر گفت وی از تصمیم ترامپ برای خارج کردن نیرو‌ها از سوریه متاسف است.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *