وضعیت دلار‌های پرداختی در گزارش دیوان محاسبات باید شفاف شود/ جوجه‌کشی اقدامی غیرقانونی، غیرشرعی و غیراخلاقی است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قضائی در خصوص گزارش دیوان محاسبات گفت: همه باید از «نظارت» و «شفافیت» استقبال کنند؛ نظارت گریزی امر ناپسندی است.

وی با بیان اینکه وضعیت همه دلار‌های پرداختی باید شفاف شود، تصریح کرد: اعلام فساد برای مردم اطمینان‌بخش نیست بلکه باید به مردم گزارش مبارزه بافساد و بازگشت بیت‌المال را داد.

رئیس دستگاه قضا خاطرنشان کرد: پرونده‌های برخی از دریافت‌کنندگان دلار‌های ۴۲۰۰تومانی در دادسرا در حال رسیدگی است و برخی دیگر منجر به صدور حکم شده و در حال اجرای حکم است.

وی افزود: بار‌ها گفته‌ایم که دولت باید اقدام به اصلاح ساختار‌های فسادزا کند.

رئیسی اظهار کرد: به دستور رئیس دستگاه قضا سازمان بازرسی به موضوع جوجه‌کشی ورود کرده است.  جوجه‌کشی هم اقدام غیرقانونی بود هم غیرشرعی هم غیراخلاقی؛ توجیهات برخی متولیان امر هم غیرقابل‌قبول و بدتر بود.

وی بیان داشت: اینکه چنین اقدامی رویه بوده است مطلقاً قابل‌قبول نیست و  اقتصاد سلامت بالأخص در حوزه غذا و دارو نیازمند مدیریت و نظارت بهینه است.

رئیس قوه قضائیه یادآور شد: برای کالا‌های کشاورزی باید به‌موقع تدبیر کرد؛ هم بر بازار تولید هم توزیع و مصرف باید نظارت شود و در سال جهش تولید نظارت و شفافیت باید تشدید گردد.

این خبر تکمیل می شود…

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *