وزیر ایتالیایی وقوع بهار اروپایی را خواستار شد!

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از راشاتودی، ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا، در کنفرانس خبری مشترک با همتای لهستانی‌اش، پایان دادن به سلطه فرانسه و آلمان بر اتحادیه اروپا از طریق ایجاد ائتلاف جدید میان ایتالیا، لهستان و مجارستان و همچنین وقوع بهار اروپایی را خواستار شد.

او گفت: اتحادیه اروپا در سلطه فرانسه و آلمان است، اما خواستار ایجاد توازن هستیم و ایتالیا و لهستان بخشی از بهار اروپایی را برای اروپا ساخته و رنسانسی جدید را برای احیای ارزش‌های واقعی این قاره می‌آفرینند.

در واقع سالوینی تشکیل محوری در اروپا را برای به چالش کشیدن پاریس و برلین خواستار شده است.

پائولو رافون، تحلیلگر سیاسی، درباره این اظهارنظر وزیر کشور ایتالیا گفت: در سراسر اروپا از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب این خواسته کاملا مشهود است. مردم اروپا از شیوه متداول و قدیمی که سیاست، مسائل آن‌ها را مدیریت می‌کند، واقعا خسته شده‌اند. آن‌ها دیگر به شیوه قدیمی مدیریت مسائل اروپایی‌ها و حتی مسائل بین‌المللی اعتماد ندارند و به همین علت خواستار ایجاد تغییرات اساسی هستند و بر اساس پس زمینه‌های فرهنگی کشور‌های مختلف به شیوه‌های مختلف این درخواست مطرح می‌شود. این روز‌ها شاهد هستیم کشور‌های اروپایی تلاش می‌کنند به هر شکلی با سلطه فرانسه و آلمان بر اتحادیه اروپا مخالفت کنند.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *