ورود یک فروند لایروب فوق‌ سنگین ارتش به فرودگاه گرگان

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر، فرمانده پایگاه دریایی شهدای تکاور خرمشهر از اعزام یک دستگاه لایروب فوق سنگین و مجهز توسط دو فروند هواپیمای باربری نیروی هوایی ارتش به گرگان خبر داد.

ناخدا یکم عرشه و ستاد جلیل مقدم با اشاره به تدبیر امیر فرماندهی کل ارتش و بنا بر دستور امیر دریادار حسین خانزادی گفت: یک فروند لایروب فوق سنگین و مجهز نیروی دریایی ارتش جهت امدادرسانی به مناطق شمالی کشور اعزام شد.

وی در ادامه گفت: این فروند لایروب توانایی پمپاژ ۱۰۰۰ متر مکعب مایعات را در هر ساعت دارد که از دو دستگاه موتور دیزل با قدرت ۱۰۰ اسب بخار و همچنین دارای دو دستگاه پمپ به توانایی هرکدام ۵۰۰ متر مکعب مایعات در هر ساعت می‌باشد.

فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر با اشاره به وجود یک کارتر جهت جابجایی و کندن گل و لای از بستر رودخانه تا مصافت ۱۰۰ متر افزود: این دستگاه با وزن ۲۲ تن دارای ۳ عدد پانتوم به وزن ۶ تن می‌باشد که قادر است در هر ساعت ۵۰ مترمکعب لایروبی انجام دهد.

براساس این گزارش، دو فروند هواپیمای ایلوشین و سی ۱۳۰ از پایگاه هوایی شهید دوران برای کمک به سیل زدگان استان گلستان به فرودگاه بین المللی آبادان اعزام و پس از بارگیری دستگاه‌های فوق سنگین لایروب نیروی دریایی خرمشهر عازم فرودگاه بین المللی گرگان شدند.

بنابر این گزارش، به علت فوق سنگین بودن دستگاه‌های لایروب نیروی دریایی ارتش و آب گرفتگی جاده‌های استان گلستان، ترابری زمینی امکان پذیر نبوده و از طریق ترابری هوایی این مأموریت در حال انجام است و ان شاالله تا دقایقی دیگر به فرودگاه گرگان می‌رسد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *