ورود مجلس به موضوع «هدایت تحصیلی»

خبرگزاری فارس: میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه‌ای ویژه در خصوص هدایت تحصیلی دانش‌آموزان خبر داد و افزود: با توجه به تعطیلی مجلس، به لحاظ اهمیت موضوع و دغدغه دانش‌آموزان و اولیاء، جلسه‌ای با حضور اعضای کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و مسئولان نظام تعلیم و تربیت در این وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

وی ادامه داد: در این جلسه وزیر آموزش و پرورش بر جلب رضایت مردم و انعطاف در مناطق و استان‌ها تاکید کرد و مطرح شد در مناطقی که مشکلاتی وجود دارد به مدیران اختیارات بیشتری داده شود تا مشکلات رفع شود.

میرزاده با بیان اینکه دانش‌آموزان در مناطق و استان‌هایی که در خصوص هدایت تحصیلی مشکل دارند، می‌توانند به منظور راهنمایی به مدارس مراجعه کنند، تصریح کرد: قطعا همیشه فقط علاقه دانش‌‌آموزان در انتخاب رشته تحصیلی ملاک نیست و نمرات، نظرات کارشناسان، معلمان و مشاوران نیز اهمیت دارد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: هدایت تحصیلی موضوعی مهم و قانونی است که بخشی از مشاوان و مدیران مدارس، دانش‌آموزان و اولیاء را خوب توجیه نکردند، البته بعضی موسسات، رسانه‌ها و صدا و سیما رشته‌هایی را تبلیغ کردند و مسیر را منحرف و سبب افول جایگاه مشاوران و کارشناسان شدند.

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *