واگذاری‌های شائبه‌دار در صندوق بازنشستگی/شریعتمداری باید پاسخ دهد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

علیرضا نظری در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید پاسخگوی واگذاری‌های شائبه‌دار در صندوق بازنشستگی کشوری باشد، گفت: در سال پایانی دولت، گزارش‌های نگران‌کننده‌ای به نمایندگان مجلس می‌رسد مبنی بر اینکه شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشور شتابزده اقدام به آگهی کردن فروش شرکت‌های تحت مالکیت صندوق را دارند.

وی با بیان اینکه تمام این دارایی‌ها متعلق به بازنشستگان است و باید نظارت جدی در واگذاری‌ها صورت گیرد، اظهار داشت: قطعاً در مجموعه شرکت‌های در حال واگذاری، سرمایه‌هایی وجود دارد که با برنامه‌ریزی درست می‌توان این سرمایه‌ها را به بهترین شکل و بالاترین ارزش برای بازنشستگان که صاحبان این دارایی‌ها هستند، حفظ کرد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد ابهاماتی درباره قیمت‌های کارشناسی و ارزش واقعی دارایی این شرکت‌ها وجود دارد و برای ما جای سوال است که تصمیم‌گیران در این شرکت‌ها چرا برای فروش این دارایی‌ها عجله دارند؟ آیا قرار است داستان آلومینیوم المهدی دوباره تکرار شود؟

نظری با اشاره به اینکه متاسفانه با سوءمدیریت در این شرکت‌ها شاهد هستیم که اموال و دارایی‌هایی این شرکت‌ها بسیار پایین‌تر از ارزش واقعی آن‌ها واگذار می‌شوند، گفت: لازم است از این واگذاری‌های شتابزده در سال پایانی دولت جلوگیری شود و مجلس نیز قطعاً این موضوع را از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطالبه خواهد کرد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *