واکنش شدید دولت به قالیباف/ اطلاعیه شورای اطلاع‌رسانی نظام بانکی: در بانک زیر نظر شما هم آیا زد و بند وجود دارد؟

کد خبر : ۵۸۸۰۷
تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: شورای اطلاع رسانی و تبلیغات نظام بانکی کشور به اظهارات محمدباقر قالیباف مبنی بر وجود زد و بند در نظام بانکی واکنش شدید نشان داد و اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش بانک مردم، این اطلاعیه در کانال تلگرامی بانک مرکزی و سایت‌ دولت منتشر شده است. متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

نظام بانکی کشور همواره بار عمده ای از توسعه کشور را بر عهده داشته و تامین مالی بسیاری از پروژه های اقتصادی، فناوری و صنعتی و تولیدی را انجام داده است. اتهام زد و بند به کارکنان شریف نظام بانکی با بیان اینکه “در بانکها همه با زد و بند کار می کنند” جفا به این مجموعه و خانواده زحمتکش نظام بانکی است که با تمام توان در خدمت پیشرفت کشور است و جای گله شدید دارد. جناب اقای قالیباف خود در رأس یک بانک قرار دارند و خوب است توضیح دهند که بانک زیر نظر ایشان چگونه به تامین و تجهیز مالی اقدام می کند و منابع را به چه مشتریانی و با چه شاخص هایی تخصیص می دهد؟

آیا “زد و بند” در بانک زیر نظر ایشان هم وجود دارد؟

ایشان در برنامه های قبلی و برنامه نخست “مناظره” به دهها پروژه عمرانی اجرا شده در شهر تهران اشاره و افتخار کردند. خوب است توضیح بدهند که منابع مالی این پروژه ها چگونه تامین شده است. متاسفانه بیشتر این منابع که از طریق نظام بانکی تامین شده اکنون به بزرگ ترین معوقات بانکی بدل شده و فشار شدیدی به سپرده های مردم وارد کرده است؟

این  شورا به نمایندگی از نظام بانکی کشور مراتب اعتراض شدید خود را از اقای محمد باقر قالیباف به خاطر این اظهارات بی اساس اعلام کرده و حق شکایت و پیگیری حقوقی را در این رابطه محفوظ می دارد.

شورای اطلاع رسانی و تبلیغات نظام بانکی کشور

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *