واکنش جنبش امل به تحریم جدید وزارت خزانه داری آمریکا علیه لبنان

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، وزارت خزانه داری آمریکا به تحریم های آمریکا علیه علی حسن خلیل واکنش نشان داد و اعلام کرد: این اقدام سبب نخواهد شد که ما اصول ملی و قومیتی را تغییر دهیم.

جنبش امل بیان کرد: به هر اندازه که تحریم اعمال شود هرگز سبب نمی شود که ما از مرزها و حقوق حاکمیتی خود در دریا و خشکی دست بکشیم و خواستار حقوق کامل خود هستیم و از آن چشم پوشی نمی کنیم و اندک مسامحه ای نخواهیم کرد.

این جنبش تاکید کرد: کاشف به عمل آمده که توافق ترسیم مرز دریایی با واشنگتن کامل شده است و در ژوئیه گذشته با آن موافقت شده و و با زمان اعلام آن مخالفت شده است.

گفتنی است که دولت آمریکا در ادامه سیاست‌های خصمانه خود علیه مقاومت لبنان و مردم این کشور، روز سه شنبه دو مقام سابق این کشور را به بهانه حمایت از حزب الله در لیست تحریم‌ها قرار داد.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای از اعمال تحریم علیه «یوسف فنیانوس» وزیر سابق مشاغل عمومی و «علی حسن خلیل» وزیر دارایی سابق به اتهام حمایت از حزب الله خبر داد.

در همین راستا، دیوید شنکر معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه اعلام کرد که تحریم‌های اعمال شده علیه این دو مسئول سابق لبنانی آغاز شده و ادامه خواهد داشت و همه مسئولان باید به خواسته مردم لبنان گوش دهند.

وی گفت: این تحریم‌ها پیامی به مسئولان لبنانی است با این محتوا که اگر با حزب الله همکاری کنند تحریم و مجازات خواهند شد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *