هیچ‌یک از محتواهای درسی حذف و یا به سال آینده منتقل نمی‌شود/ احتمال شروع سال تحصیلی آینده از اواسط شهریور ماه

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، مهدی نوید ادهم از تشکیل دو جلسه فوق‌العاده شورای عالی آموزش‌وپرورش از طریق ویدیو کنفرانس به دلیل حساسیت موضوع ادامه فعالیت‌های آموزشی و برگزاری امتحانات خبر داد و اظهار کرد: در این دو جلسه ابعاد مختلف موضوع بررسی و تصمیماتی اتخاذ شد.

وی افزود: شورای عالی آموزش‌وپرورش تأکید دارد معلمان تمام محتوای درسی را تدریس کنند و هیچ محتوایی حذف و یا به سال آینده منتقل نخواهد شد لذا معلمان اهتمام داشته باشند تا پایان اردیبهشت‌ماه کار تدریس دروس به پایان برسد.

دبیر کل شورای عالی آموزش‌وپرورش، برگزاری حضوری امتحانات را اولویت آموزش‌وپرورش دانست و تصریح کرد: مدلی برای برگزاری امتحانات نهایی و مدلی هم برای امتحانات داخلی پیش‌بینی کردیم که البته به حضور و یا عدم حضور دانش آموزان و همچنین تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا بستگی دارد لذا ما پیشنهاد‌ها را به ستاد مذکور ارائه و مصوبه ستاد در این خصوص را ابلاغ خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: وزارت آموزش‌وپرورش قدردان زحمات مسئولانه مدیران و معلمان در این ایام کرونایی و قبل از آن است. همچنین تدابیری برای برگزاری امتحانات نهایی به‌صورت حضوری اندیشیده شده است که بستگی به تصمیم ستاد ملی کرونا دارد و کنکور نیز 20 روز پس از آخرین امتحان نهایی برگزار می‌شود هرچند این موضوع نیز در شرایط فعلی مبهم است.

نوید ادهم یادآور شد: اگر شرایط اقتضا کرد پیشنهاد می‌کنیم با تصویب شورای عالی استان‌ها، سال تحصیلی آینده از اواسط شهریور آغاز شود.

انتهای پیام/۴۱۴۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *