هنگامی که ترامپ به زیر زمین می گریزد یعنی اوضاع خطرناک است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه رای الیوم در مطلبی با اشاره به تداوم اعتراضات در آمریکا آورده است: هنگامی که ترامپ به پناهگاه زیر کاخ سفید از بیم معترضان خشمگین می گریزد این مفهومش این است که اوضاع خطرناک است.

این رسانه می نویسد: در بیشتر پایتخت های دنیا، حالت شماتت دولت آمریکا به عنوان اولین واکنش به اعتراضات این کشور که پس از قتل جورج فلوید رخ داد، حاکم است. آمریکا کشوری مداخله جو در سراسر دنیاست و بذر فتنه و خشونت را در دنیا پاشیده است تا امنیت و  ثبات بسیاری از کشورها که آنرا در فهرست دشمنان خود می داند از بین ببرد.

رای الیوم آورده است: نفرت از این دولت نژادپرست از خارج به داخل منتقل شده است و این بویژه پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ است که کاملا جانب سفیدپوستان را گرفت و به دیگر شهروندان به ویژه آنهایی که اصالتا آفریقایی هستند یا از آمریکای جنوبی هستند، اهانت کرده است. زمان آن فرا رسیده است که آمریکایی ها مانع این رئیس جمهور نژادپرست و زورگو شوند.

این رسانه بیان کرد: نژادپرستی به بیماری مزمنی در جامعه آمریکا تبدیل شده است.

رای الیوم با اشاره به ادامه درگیری میان پلیس و معترضان اعلام کرد: اعتراضات به بیش از ۲۰ شهر که مهمترین آنها واشنگتن، لس آنجلس، نیویورک و شیکاگوست، رسیده است و شمار کشته شدگان از ۵ نفر فراتر رفته و زخمی شدگان هزاران نفر هستند و شمار بازداشت شدگان هم بیش از چهار هزار نفر است و بعید نیست که آمار و ارقام قربانیان کرونا و اعتراضات در روزها و هفته های آتی از یکدیگر پیشه بگیرند.

این رسانه آورده است: به نظر می رسد که اعتراضات کنونی متفاوت از موارد قبلی است و دامنه دار خواهد بود؛ زیرا صبر شهروندان سیاهپوست به سر آمده است و نه تنها از نژادپرستی ترامپ بلکه از شکست وی در نجات اقتصاد آمریکا و نیز شکست وی در مقابله با کرونا، به خشم آمده اند.

رای الیوم نوشت: ترامپی که مانند موش به پناهگاه زیر کاخ سفید از بیم حمله معترضانی فرار کرد، طرف های خارجی و جنبش آنتیفا ضد فاشیستی را در ورای اعتراضات معرفی کرد. در همین حال سوزان رایس مشاور امنیت ملی سابق و رنگین پست در اتهام وارد کردن به روسیه و اینکه روسیه در ورای اعتراضات و بی ثباتی آمریکا است، تردید نکرد و این تلاش مایوسانه ای برای فرار از واقعیت و سرزنش طرفهای خارجی است.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *