همایش اربعین یک حرکت جهانی است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش ایسنا؛ حجت الاسلام حسین دشتی در خطبه های این هفته نمازجمعه بوشهر بیان کرد: علاوه بر کشورهای ایران و عراق همه کشورهای اسلامی باید خود را مسئول ایجاد زیرساخت‌های لازم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در حرکت عظیم اربعین بدانند و مسئولان نیز با تامین امکانات لازم در پیشگیری از وقوع برخی حواشی احتمالی همت کنند.

وی عنوان کرد: تداوم حرکت اربعین به تدبیر و مدیریت اندیشمندانه مسئولان کشورهای اسلامی نیاز دارد. این حرکت جهانی امسال با حضور و استقبال چند برابری مسلمانان سراسر دنیا مواجه شده و باشکوهتر از سالهای گذشته در حال برگزاری است.

امام جمعه موقت بوشهر ادامه داد: مسلمانان سراسر دنیا هر سال با بصیرت، ولایتمداری و محبت هر چه بیشتر اهل بیت (ع) در این حرکت عظیم اسلامی شرکت می‌کنند.

حجت الاسلام دشتی تاکید کرد: علی رغم برخی مشکلات مردم ایران به نظام جمهوری اسلامی امید دارند و مسئولان در این شرایط خاص اقتصادی با تکیه بر توان داخلی و اعتماد به توانمندی جوانان مشکلات جامعه را برطرف کرده و امید را در دلهای مردم زنده نگه‌ می دارند.

وی یادآور شد: مسائل دینی، مکتبی و اخلاقی نباید بازیچه مسائل سیاسی شود این بی‌احترامی به نظر کارشناسان دینی و مراجع تقلید است.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *