هشدار سناتور آمریکایی درباره تاثیر تحریم‌های آمریکا بر گسترش شیوع کرونا در ایران و فراتر از آن

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش ایسنا، به نقل از مجله نشنال اینترست، کریس مورفی سناتور آمریکایی در یک کنفرانس خبری با اشاره به این که تحریم‌های آمریکا مانع از ارسال تجهیزات پزشکی و کمک‌های بشردوستانه به ایران در پی شیوع ویروس کرونای جدید شده است، گفت: اگر رشد و گسترش این بیماری همه‌گیر در ایران ادامه پیدا کند، منجر به جان باختن مردم بی‌گناه خواهد شد و این در نتیجه سیاست آمریکا خواهد بود که به منافع امنیت ملی کشور ما تعلق ندارد.

مورفی همچنین در این باره گفت: به خاطر بسپارید که اگر ما [این بیماری را] در آنجا شکست ندهیم، در این جا هم شکست نداده‌ایم. این ویروس مرزی نمی‌شناسد. این که حتی به مخالفان‌مان کمک کنیم که بر این بلا غلبه کنند، سیاست خوبی در زمینه سلامت عمومی است.

بر اساس این گزارش، اظهارات مورفی در پی این مطرح می‌شود که دولت آمریکا از ابتدای شیوع ویروس کرونای جدید در ایران، تاکنون با درخواست بین‌المللی برای لغو یا تسهیل تحریم‌های اقتصادی که بر ایران اعمال کرده، موافقت نکرده است.

دولت آمریکا مدعی است که تحریم‌ها اعمال شده‌اش بر ایران مانعی در ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران ایجاد نمی‌کند.

علاوه بر این مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در راستای موضع کشورش در رابطه با دریافت وام اضطراری ایران از صندوق بین‌المللی پول به ارزش ۵ میلیارد دلار برای مبارزه با شیوع کرونا گفت: ما کمک‌های بشردوستانه‌مان را به مردم ایران پیشنهاد دادیم اما قرار نیست برای نظام پول ارسال کنیم.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *