هزینه ۳ میلیارد دلاری استرالیا برای افزایش توان نظامی

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، دولت استرالیا ۳۴۰ میلیون دلار برای افزایش قابلیت‌های نیروهای ویژه نظامی این کشور هزینه می کند. این مبلغ بخشی از سه میلیارد دلاری است که کانبرا در بازه زمانی ۲۰ ساله برای بهبود و واکنش سریع نیروهای ویژه خود در عملیات داخلی و خارجی صرف خواهد کرد.

دولت استرالیا این خبر را امروز دوشنبه اعلام کرد. این تصمیم به دنبال حوادثی که در سالهای اخیر در سیدنی و ملبورن صورت گرفت اتخاذ می شود تا نیروهای امنیتی نه تنها در برابر حوادثی که امنیت این کشور ا تهدید می کند واکنش مناسب و سریع داشته باشد بلکه در اقیانوس آرام، جایی که چین روز به روز اعمال نفوذ بیشتری می کند، نقش پر رنگی ایفاء کند.

«اسکات موریسون» نخست وزیر استرالیا، روز دوشنبه در پایگاه نظامی «هولزورسی» در سیدنی به خبرنگاران گفت:  وجود یک منطقه مستقل، جایی که تمامی کشورهای این منطقه از جهان بتوانند منطبق بر قوانین آزادانه تردد و منافع ملی خود را دنبال کنند، همراستا با منافع ملی استرالیا است.

استرالیا ماه گذشته از ایجاد یک واحد جدید برای آموزش و کمک به متحدان خود در منطقه اقیانوس آرام خبر داده بود.

دولت استرالیا اعلام کرده است که بودجه دفاعی این کشور تا پایان سال مالی ۲۰۲۱ میلادی به ۲ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد رسید، همان میزانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید می‌بایست اعضای ناتو صرف توان دفاعی خود کنند.

بر اساس اطلاعات بانک جهانی، هزینه ای که استرالیا صرف توان نظامی خود در سال ۲۰۱۸ میلادی کرده، ۱.۸۹ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور بوده است.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *