هدف اصلی بازپروری معتادان بازگرداندن آن‌ها به جامعه است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط‌عمومی پلیس تهران بزرگ، سردار حسین رحیمی طی بازدیدی از مرکز نگهداری و بازپروری معتادان متجاهر کهریزک گفت: هدف اصلی از بازپروری معتادان متجاهر، بازگرداندن آن‌ها به جامعه و کانون خانواده است.

رئیس پلیس پایتخت ضمن تأکید بر تلاش پلیس پایتخت در جمع‌آوری معتادان متجاهر، گفت: یکی از مشکلات جدی جامعه در بحث جمع‌آوری معتادان متجاهر، کمبود ظرفیت مکانی و همچنین فرایند بازپروری آن‌ها است؛ این که یک معتاد را سه ماه در یک مرکز بازپروری نگهداشته و سپس در جامعه رها کنیم، از آن نظر که در این مدت در حد خیلی محدود سم‌زدایی صورت می‌گیرد، مناست نیست بلکه باید ترک اعتیاد از منظر روانی و جسمی همزمان با هم صورت گیرد.

وی با اشاره به تلاش کارکنان بهزیستی در این خصوص، گفت: در نظر داریم یک حرکت جدیدی را در رابطه با بازپروری و کاهش زمینه تقاضا که طبیعاً زمینه‌ساز کاهش عرضه هم خواهد بود را در کشور و خصوصاً در پایتخت ایجاد کنیم اما در این میان باید به فرآیند بازپروری اهمیت بیشتری دهیم.

رحیمی با تأکید بر این‌که معتادان بخشی از جامعه هستند و باید برای اصلاح وضعیت زندگی آن‌ها تلاش کرد، افزود: در این خصوص باید اقدامات عملیاتی گسترده صورت گیرد و این امر برای تکمیل تلاش‌ها و خدمات بسیار ارزشمند کارکنان بهزیستی است اما برای جلب رضایت شهروندان باید بیش از این تلاش کرد.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به این مطلب که برای جمع‌آوری معتادان متجاهر از معابر و خیابان‌های شهر تهران باید فکری جدید داشت، تصریح کرد: فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با کمک بهزیستی و با محوریت ستاد مبارزه با مواد مخدر، در تلاش است که اقدامی نو و جدید را در این زمینه رقم بزند.

وی با اشاره به تغییر کاربری مرکز کهریزک به محل بازپروری و نگهداری معتادان متجاهر و بی‌خانمان، گفت: این مرکز پیش از این کاربری دیگری داشته که امروز از این ظرفیت برای کاهش یکی از پدیده‌های ناهنجار جامعه استفاده می‌کنیم.

رحیمی در پایان با اشاره به این‌که مقدمات اولیه و تشریفات اداری تغییر کاربری این مرکز انجام شده است، خاطر‌نشان کرد: این مرکز با هدف کاهش مصرف مواد مخدر و ترک اعتیاد معتادان متجاهر راه‌اندازی مجدد شده و امیدواریم بتوانیم به کسانی‌که گرفتار مواد مخدر و افیونی شده‌اند و مشکلاتی را برای خود، خانواده و جامعه ایجاد کرده‌اند را در این مرکز، درمان و به جامعه و بازار کار بازگردانیم.

انتهای پیام/۴۱۱۰/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *