نوسان آمار مبتلایان روزانه کرونا در محدوده ۲۳۰۰ نفر / ادامه سیر نزولی درصد موفقیت مقابله با کرونا در کشور

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

مقایسه آمار کرونا در ایران/ پنج‌شنبه یکم خرداد؛

به گزارش خبرنگار پزشکی، بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا؛ آمار ۲ هزار و ۳۹۲ نفری مبتلایان جدید در کنار آمار هزار و ۷۵۶ نفری بهبودیافتگان جدید فاصله بیش از ۶۰۰ نفری را نشان می دهد و بیانگر آن است که هنوز آنطور که باید و شاید به نقطه مطلوبی از لحاظ تعداد افراد بهبود یافته جدید روزانه نرسیده ایم.

وجود چنین فاصله ای بین مبتلایان و بهبودیافتگان روز به روز میزان موفقیت ایران در درمان بیماران کرونایی را کاهش می ‌دهد و بر احتمال افزایش جانباختگان در روزهای آتی می‌افزاید.

ادامه روند افزایش مبتلایان؛ آیا پیک جدید در راه است ؟

ادامه روند صعودی نمودار و افزایش این تعداد به روزانه بیش از ۲ هزار نفر و استمرار این روند زنگ خطر جدی را به صدا در آورده و این افزایش بار بر روی بدنه درمانی کشور با توجه به درگیری سه ماهه گذشته پزشکان و پرستاران می تواند تبدیل به یک نبرد فرسایشی با بیماری شود که قدرت و توانایی مقابله نیروهای درمانی را تحلیل برد.

از سویی دیگر صعودی شدن منحنی ابتلا به کرونا نشان می‌دهد متاسفانه میزان رعایت و اجتناب مردم از بیماری کاهش یافته و شاید بتوان گفت زندگی در شرایط شیوع بیماری کرونا برای برخی هموطنانمان عادی شده که می تواند در آینده نزدیک کشور را به وضعیت بدی دچار سازد.

بیشتر بخوانید:
آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا تا روز پنج‌شنبه یکم اردیبهشت/ بهبود یافتگان ۱۰۰۵۶۴ و مبتلایان ۱۲۹۳۴۱ نفر +جزئیات

ادامه کاهش آمار موفقیت ایران در درمان کرونا

در ۲۴ ساعت گذشته آمار کل مبتلایان کرونا در کشور به عدد ۱۲۹ هزار و ۳۴۱ نفر رسید و این عدد در مقایسه با آمار ۱۰۰ هزار و ۵۶۴ نفری بهبودیافتگان درصد موفقیت ایران در درمان کرونا را به ۷۷٫۷۵ درصد کاهش می دهد و گفتنی است این آمار در روز گذشته۷۷٫۸۳ درصد بود. این آمار در هفته های گذشته به عدد امیدوار بخش ۸۲ درصد رسیده بود!

تعداد درگذشتگان هرچند با سرعت کم اما همچنان در حال افزایش است

همچنین متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۶۶ نفر از مبتلایان کرونا جان خود را از دست دادند که به نسبت آمار ۶۴ نفری روز گذشته افزایش اندکی را نشان می‌دهد. تاکنون جمعاً 7 هزار و 249 نفر در کشور در اثر ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند و همچنین ۲ هزار و 655 نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند این عدد در روز گذشته ۲ هزار و 673 نفر بود.

همچنین از آغاز شیوع کرونا تاکنون در ایران ۷۴۶ هزار و ۴۵ تست تشخیص کرونا انجام شده است .

انتهای پیام/۴۱۴۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *