نوسازی بافت فرسوده موضوعی اقتصادی است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از خانه ملت، پیروز حناچی با اشاره به برنامه‌های شهرداری تهران برای نوسازی بافت فرسوده، گفت: زمانی که از بافت فرسوده صحبت می‌شود یعنی اعتقاد داریم این بافت زنده است و باید پوست انداخته و نوسازی شود.

 شهردار تهران با بیان اینکه نوسازی بافت فرسوده موضوعی اقتصادی است، افزود: اصل موضوع این است مردم را چگونه تشویق کنیم که به نوسازی خانه‌های خود اقدام کنند و اگر تسهیلات ارائه شده به شهرداری جذاب باشد و همچنین تسهیلات ارائه شده توسط ما همانند تخفیفاتی که در صدور پروانه جذاب باشد مردم خود برای نوسازی بافت فرسوده اقدام می‌کنند.

راه برای نوسازی بافت های فرسوده روشن است

وی ادامه داد: تجربه نشان داده است که تمامی اقداماتی که با دولت برای نوسازی بافت فرسوده انجام شده در مجموع تعداد واحدهای بازسازی شده ۴ هزار واحد می‌شود، اما در بخش‌هایی که مردم به بازسازی منازل مسکونی خود تشویق شده‌اند تعداد این واحدها ۱۸۶ هزار واحد رسیده است.

سازمان نوسازی شهر تهران در حال حاضر فعال است

حناچی  با اشاره به اینکه راه برای نوسازی بافت‌های فرسوده روشن است، تأکید کرد: مردم باید برای نوسازی تشویق شوند و پیشنهاداتی که ارائه می‌شود نیز باید به اندازه کافی جذاب باشد.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاران در حوزه ساخت و ساز در بلوک‌های بزرگ بین مردم و دولت قرار می گیرند، افزود: کمک‌ها و تسهیلاتی که برای نوسازی بافت‌های به مردم ارائه می‌شود به این سرمایه‌گذاران پرداخت و آنها با مردم وارد مذاکره شده و اقدام به نوسازی بافت فرسوده کنند.

شهردار تهران، تصریح کرد: سازمان نوسازی شهر تهران در حال حاضر فعال است و به کار خود ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/۴۰۴۶/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *