نقش سناتور آمریکایی در تصمیم ترامپ برای خروج از سوریه

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روزنامه واشنگتن‌پست، تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای خروج نظامیان این کشور از سوریه تحت تاثیر سناتور رند پال نماینده مجلس سنای آمریکا صورت گرفته است.

واشنگتن‌پست نوشت سیاست خارجی دونالد ترامپ بر ایدئولوژی مستحکمی استوار نیست و معمولاً ملغمه‌ای است از دیدگاه‌های شخصی او و اثرپذیری از کسانی که می‌توانند صدایشان را به او برسانند.

این روزها، ترامپ بیش از هر زمان دیگری به حرف‌های “رند پال”، نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنا گوش می‌کند که به نحو بی سر و صدا در حال حرکت دادن سیاست خارجی آمریکا به مسیری تازه است.

طبق این گزارش، با وجود آنکه تحلیلگران وابسته به ساختار‌های قدرت در واشنگتن «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه را مقصر تصمیم ترامپ برای خروج نظامیان آمریکا از سوریه جلوه داده‌اند، درخواست‌های اردوغان در این زمینه مسئله تازگی ندارد و عامل اصلی را بایستی در فرد جدیدی در داخل خود آمریکا دید که توانسته صدایش را به گوش ترامپ برساند.

چند مقام آمریکایی که بعد از تصمیم ترامپ برای خارج کردن نظامیان آمریکا از سوریه با او گفتگو کرده‌اند در مصاحبه با واشنگتن‌پست عنوان کرده‌اند معتقدند گفتگو‌های تلفنی مکرر رند پال با ترامپ نقش به سزایی در تصمیم‌های اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در زمینه سیاست خارجی داشته است. این دو همبازی گلف در ماه‌های اخیر بیش از هر زمان دیگر به یکدیگر شبیه شده‌اند.

پال روز ۲۳ دسامبر در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت، با ترامپ درباره سوریه صحبت کرده و بسیار به رئیس‌جمهور افتخار می‌کند.

همان شب ترامپ در دفاع از تصمیمش برای خروج از سوریه بخشی از صحبت‌های رند پال را منتشر کرد: «وظیفه آمریکا نباید این باشد که حکومت‌های کشور‌ها در سراسر دنیا را عوض کند… ژنرال‌ها هنوز متوجه این اشتباه نشده‌اند.»

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *