نفوذ لابی گری در سیستم بانکی

کد خبر : ۳۴۰۶۰
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

minuspspbplus

شهروز افخمی با انتقاد از نفوذ لابی گری در سیستم بانکی خاطر نشان کرد: نظارت کافی برای بررسی منابع مالی برای بخش تولید وجود ندارد و قدرت در سایه موجب شده است تا وضعیت بانکی رو به افول برود.

شهروز افخمی نماینده سابق مجلس  اظهار داشت: بانک ها رفتار قانونمندی ندارند، بانک ها خود را مکلف به پرداخت وام های تولیدی و صنعتی نمی دانند و همیشه وام های تولیدی را در حد مصوبه باقی گذاشته و یا با تاخیر اعلام می کنند لذا بانک ها، عملکرد خوبی ندارند.

وی با بیان اینکه بانک ها بهانه تراشی می کنند افزود: بانک ها با دلایلی که پشتوانه مالی کافی نداریم یا پولی در اختیار نداریم و یا اینکه منابع داخلی نمی تواند پاسخگوی وام تولیدی باشد، تولید را در تونل بی پولی قرار داده اند.

افخمی در پایان گفت: بانک ها مسیر متوازنی را طی نمی کنند و برای تولید مسیرهای کاذبی را تعریف می کنند که همراه با تورم است و ضررهای فراوانی برای تولید ایجاد می کند.

وی در خاتمه با انتقاد از نفوذ لابی گری در سیستم بانکی خاطر نشان کرد: مناطق محروم در لیست گزارشات بانکی است واقعیت نشان دهنده این است که تسهیلات برای ایجاد اشتغال و تولید در مناطق محروم وجود ندارد لابی های اثر گذار در سیستم بانکی وجود دارد، نظارت کافی برای بررسی منابع مالی برای بخش تولید وجود ندارد و قدرت در سایه موجب شده است تا وضعیت بانکی رو به افول برود.
بسیج نیوز

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *