نتانیاهو: ترامپ حاکمیت اسرائیل بر کرانه غربی را هم به رسمیت خواهد شناخت

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

­نتانیاهو: ترامپ حاکمیت اسرائیل بر کرانه غربی را هم به رسمیت خواهد شناختبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی همزمان با نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات کنست در بیستم فروردین و پس از موضعگیری‌های منفعلانه سران عرب در خصوص به رسمیت شناختن حاکمیت این رژیم بر بلندی‌های جولان سوریه از سوی ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، اعلام کرد انتظار دارد آمریکا حاکمیت تل آویو بر کرانه غربی را نیز به رسمیت بشناسد.

بنیامین نتانیاهو در گفتگو با کانال سیزده تلویزیون اسرائیل گفت انتظار دارد موافقت آمریکا را برای به رسمیت شناختن حاکمیت تل‌آویو بر نوار غزه به دست آورد. وی مدعی شد همه شهرک‌ها در کانون‌های شهرک سازی و خارج از آن باید تحت حاکمیت رژیم صهیونیستی باشند. نتانیاهو پیشتر در مصاحبه با روزنامه اسرائیلی «یسرائیل هیوم» درباره طرح معامله قرن گفته بود این طرح شامل سه شرط اساسی پابرجا بودن شهرکها، کنترل برمنطقه غربی رود اردن و تقسیم نشدن قدس است.

وی همچنین گفته بود به ترامپ، جرد کوشنر، داماد و مشاور او و جیسون گرینبلات، فرستاده ویژه او به خاورمیانه اطلاع داده است که از این شروط عقب نشینی نخواهد کرد.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *