نتانیاهو از لغو تدریجی محدودیتها در سرزمینهای اشغالی خبر داد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «بنیامین نتانیاهو» روز شنبه در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد که محدودیتهای اعمال شده برای مهار شیوع ویروس کووید -۱۹ از روز یکشنبه ۱۹ آوریل (۳۱ فروردین) به تدریج لغو خواهند شد.

روزنامه تایمز اسرائیل نیز به نقل از نخست وزیر رژیم صهیونیستی نوشت: «تا به امروز ما تدابیری را برای محدودیت تردد وضع کردیم… تا شمار افراد را در محل کار کاهش داده.. و موارد ابتلای قطعی را ردیابی کنیم.. این تدابیر [کارآمدی] خود را به اثبات رساندند.. این نتایج مثبت ما را قادر می سازد که این محدودیتها را به تدریج لغو کنیم».

بنا به گفته نتانیاهو، ۳۰ درصد از کارمندان اجازه خواهند یافت که در محل کار خود حاضر شوند، فروشگاههایی نیز که در خیابانها قرار دارند- و نه مراکز خرید بزرگ- بازگشایی می شوند. نتانیاهو همچنین وعده داد که ممنوعیت بر انجام مناسک مذهبی در فضاهای باز نیز لغو شود، هرچند شمار افراد شرکت کننده در این مناسک نباید از ده تن تجاوز کند.

وی همچنین وعده بازگشایی مدارس ویژه آموزشی و اجازه فعالیت کودکستان ها با کلاسهای کم شمارتر را داد.

بنا به گفته نتانیاهو، این دستورالعمل جدید روز یکشنبه در کابینه رژیم صهیونیستی به بحث گذاشته می شود و به احتمال بسیار و دست کم با برخی تغییرات به تصویب خواهد رسید.

گفتنی است که تاکنون ۱۳،۲۶۵ مورد ابتلا به ویروس کووید -۱۹ از جمله ۱۶۴ مورد مرگ و میر ناشی از این بیماری در سرزمینهای اشغالی ثبت شده است.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *