نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس: برکناری غندالی در آخرین روز کاری فانی به نفع فرهنگیان بود

کد خبر : ۴۰۸۳۶
تاریخ انتشار : ۱ آبان ۱۳۹۵

minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم ـ ابراهیم حاتمی: نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: اقدام وزیر آموزش و پرورش مبنی بر برکناری مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در آخرین روز کاری خود یکی از اقدامات مثبت وی بوده است.

به گزارش بانک مردم، شهاب‌الدین غندالی در روز چهارشنبه از سوی فانی وزیر آموزش و پرورش اخراج شد و در همان روز نیزخبر بازداشت وی منتشر شد. جالب اینکه فانی در روزی که خود برکنار شده بود اقدام به برکناری مدیرعامل بازداشت‌شده صندوق توسعه ذخیره فرهنگیان کرد تا شائبه‌هایی در این مورد به وجود آید.

محمد رضا امیرحسنخانی نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در این مورد به بانک مردم گفت: موضوع تخلف درصندوق ذخیره فرهنگیان مدت‌هاست که مطرح شده و مصوبه تحقیق و تفحص از این صندوق نیز در همین راستا بوده است. قطعا با انجام تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان نتیجه آن به مردم اعلام خواهد شد.

وی افزود: با وجود اینکه برکناری مدیرعامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان با وزیر آموزش و پرورش در یک روز اتفاق افتاد اما احتمالا جا به جایی در صندوق در زمانی که آقای فانی وزیر بودند رخ داده است. و باید گفت حکم برکناری آقای غندالی در آخرین روز کاری وزیر آموزش و پرورش رخ داده است.

امیرحسنخانی ادامه داد: صندوق ذخیره فرهنگیان یک موسسه مالی بزرگ است و نباید با بازداشت مدیرعامل، این مجموعه عظیم بدون سرپرست می‌ماند. به همین علت تعیین جانشین برای صندوق ذخیره فرهنگیان یک اقدام مثبت از سوی فانی محسوب می‌شود و آن را در جهت منافع فرهنگیان می‌دانیم.

وی در مورد ترمیم کابینه از سوی رئیس‌جمهور گفت: مردم انتظار داشتند به جای ترمیم در حوزه‌های فرهنگی و ورزشی، حوزه اقتصادی تقویت می‌شد. به نظر بنده نیز تقویت و تحول در حوزه اقتصادی واجب‌تر از تیم فرهنگی فرزشی دولت بود. به هر حال این تصمیم دولت بوده و باید ببینیم آیا این ترمیم می‌تواند مشکلات را حل کند یا خیر.

امیر حسنخانی

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *