میرتاج الدینی مسئول ستادبزرگداشت سالگرد شهادت شیخ محمد خیابانی شد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در آستانه صدمین سالگرد شهادت شیخ محمد خیابانی با صدور حکمی حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی را به عنوان مسئول ستاد بزرگداشت شهید خیابانی منصوب کرد.

متن حکم رئیس مجلس به شرح زیر است:

حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر میر تاج الدینی

 نماینده مردم شریف تبریز، آذرشهر و اسکو 

با سلام و تحیت

نظر به اینکه در صدمین سال شهادت روحانی مبارز نماینده ادوار دوم و چهارم مجلس مشروطه، شهید محمد خیابانی قرار داریم، لازم است از تلاش های روشنگرانه و مبارزات حق طلبانه این روحانی آگاه و مصلح اسلامی در مقابله با استبداد داخلی و سلطه خارجی به صورت شایسته تجلیل گردد. 

ایستادگی شجاعانه در مجلس دوم و نطق های آتشین و مخالفت سرسختانه با اولتیماتوم روس در کنار شهید آیت‌الله مدرس، همچنین قیام علیه قرارداد ننگین وثوق الدوله و رهبری مبارزات مردم تبریز و آذربایجان بخشی از تاریخ پرافتخار مبارزات مردم شریف ایران در دوره مشروطه می باشد.

 بدین وسیله جنابعالی به عنوان مسئول ستاد بزرگداشت صدمین سالگرد شهادت شیخ محمد خیابانی منصوب می شوید تا نسبت به برگزاری همایش بزرگداشت این نماینده شجاع و عدالت‌خواه در تبریز و تهران اقدام نمایید.

لازم است سازمان های دولتی و نهادهای فرهنگی و انقلابی به ویژه سازمان صدا و سیما و همچنین روابط عمومی مجلس شورای اسلامی همکاری لازم با این ستاد داشته باشند.

محمدباقر قالیباف

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *