مکرون کاهش تعهدات برجامی ایران را محکوم کرد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

مکرون کاهش تعهدات هسته ای ایران را محکوم کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسکای نیوز، در پی اعلام تصمیم تهران برای اجرای گام دوم کاهش تعهدات برجامی، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه این اقدام کشورمان را محکوم کرد.

رئیس جمهور فرانسه امروز یکشنبه تصمیم ایران را برای غنی سازی بالاتر از حد توافق شده در سال ۲۰۱۵ محکوم و مدعی شد این اقدام نقض توافق هسته‌ای به شمار می‌رود.

وی همچنین با تکرار ضرب الاجل ۱۵ ژوئیه برای از سرگیری گفتگو‌ها بین طرفین، توضیحی در خصوص آنچه که بعد از این تاریخ اتفاق خواهد افتاد، نداد.

کاخ الیزه (کاخ ریاست‌جمهوری فرانسه) در خبری تکمیلی اعلام کرد مکانیسم حل و فصل اختلافات در برجام موسوم به «مکانیسم ماشه» که منجر به اعمال دوباره تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران می‌شود، فعلا فعال نخواهد شد.

گفتنی است مقامات کشورمان امروز اعلام کردند با پایان یافتن ضرب الاجل ۶۰ روزه ایران به اروپا، غنی سازی خود را به بیش از سطح توافق ۲۰۱۵ می‌رسانند. همچنین شایان ذکر است محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در سخنانی گفت در صورتی که طرف‌های مقابل به پایبندی خود (به توافق هسته‌ای) احترام بگذارند، تهران آماده بازگشت از کاهش پایبندی‌ها است.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *